Ceníme si domu od ES

Paní Lenka se přestěhovala za svým manželem ze Slovenska. Zakoupili si nevelký byt, který si sami zrekonstruovali. Po narození dítěte se však jejich spokojenost s bydlením vytratila a začali toužit po zahrádce a větším prostoru. Proto se rozhodli pro stavbu domu.


Prvé kroky za vysněným snem vedli k výběru stavební firmy. „U renovovaných firem se ceny zděných a dřevěných domů v podstatě nelišily a stavět s malou firmou se nám zdálo riskantní. O tom, že si necháme postavit dům od Ekonomických staveb jsme měli jasno již po první schůzce. Líbil se nám nejen jejich celkový přístup, ale i služba vyřízení všeho papírování zdarma a v neposlední  řadě jsme byli spokojeni i s cenami nabízených typových projektů. Přiznáváme, že výběr stavební firmy byl trochu sázkou do loterie, která se nám ovšem, musím říci, velmi vyplatila.” 

Investoři si vybrali typový projekt domu FRANTIŠEK, který v průběhu projektování doznal značných změn. „Nechali jsme si ho upravit přímo na míru. To tedy musíme u ES skutečně ocenit. Požadavků jsme měli tolik, že by je jiná společnost klasifikovala jako individuální projekt, zatímco u ES se tyto změny neprojevily v podobě navýšení celkové ceny. Musím dodat, že Ekonomické stavby skutečně téměř do koruny dodržely rozpočet, který jsme si před začátkem stavby odsouhlasili, což dnes není zrovna běžná praxe”.

Po vyřízení stavebního povolení a zajištění financování stavby se daly práce rychle do pohybu. Klienti docházeli na staveniště téměř denně. „Všechno jsme si chtěli kontrolovat sami i přesto, že jsme měli vlastní stavební dozor. Také jsme mohli konzultovat s odborníky naše představy o stavbě. Stavitel byl ovšem velmi trpělivý a vždy jsme všechny problémy dokázali zdárně vyřešit”.

„Rozhodně nelituji, že jsme se pustili do něčeho tak náročného jako je stavba vlastního domu. Ten klid, ticho a zahrada pro děti je něco, čeho si velmi cením a co dělá život mé rodiny krásnějším.”

paní Pirčová