Bydlení ve vlastním

“Pro stavbu rodinného domu jsme se s manželem rozhodli, protože jsme oba vyrůstali v domku a nechtěli jsme se tohoto způsobu života vzdát. Manžel rád kutí, to by ani nebylo v bytě tolik možné, a oba máme rádi více soukromí.”

Důvod stavby domu na klíč

“Chvíli jsme zvažovali, zda postavit dům na klíč, nebo svépomocí, ale po zvážení našich možností a zkušeností jsme se rozhodli nechat stavbu na firmě. Díky tomu již několik let bydlíme. V opačném případě by se stavba protáhla o několik let déle a bylo by velmi těžké skloubit časově i fyzicky stavbu se zaměstnáním.”

Výběr stavební společnosti

“Na ES jsme viděli reklamu v časopise – nechali jsme si zaslat katalog a po té si sjednali schůzku, kde jsme mohli detailněji nahlédnout na konkrétní projekty domů, které nás zaujaly.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Rádi jsme uvítali vyřízení stavebního povolení zcela zdarma, ušetřili jsme si tak spoustu času a starostí.”

Výstavba domu

“Průběh stavby jsme sledovali téměř denně. Při předání jednotlivých etap jsme stavbu kontrolovali se svým soukromým stavebním dozorem.”

Život v novém domě

V novém domě se nám žije spokojeně. Ano, změnili bychom jistě pár věcí, ale toto člověk zjistí až postupem času, co v domě bydlí a je to zase motivací pro nové plány na zlepšení. Ačkoliv bydlíme v domě již několik let, stále je ještě na čem pracovat a co vylepšovat. Na příští rok plánujeme zapracovat na terase se zastřešením, která bude napojena na francouzské okno. Na tu se opravdu těšíme nejvíce.”

pan Štěpán