Vše klaplo, jak mělo

Po každodenně zažívaném ruchu velkoměsta znamená návrat do domova na venkově účinný balzám a relaxaci. Rodina Vaňhových sice obývala slunný a prostorný byt, nicméně právě možnost skloubit  pracovní aktivity ve městě a život v nedaleké malé obci se jim zdála jako ideální varianta.

Stavba domu na klíč

,,Klíčovou roli u nás hrály časové důvody. Budovat něco svépomocí při zaměstnání se nám zdálo vysilující a příliš zdlouhavé.”

 

Výběr stavební společnosti

,,Naším hlavním kritériem byly zkušenosti se zděnými stavbami, nechtěli jsme se pouštět do žádných experimentů. Navštívili jsme veletrh FOR ARCH, kde jsme  sledovali a porovnávali nabídky jednotlivých společností . Právě na veletrhu jsme se přesvědčili, že ES jsou ti , kteří náš dům postaví.”

 

Financování stavby domu

,,Do začátku jsme investovali vlastní úspory a následně jsme k postupnému splácení jednotlivých etap využili hypotečního úvěru. Program Mladá rodina a jejich finanční poradenství nám to všechno velice usnadnily.”

 

Stavba domu

,,Vše probíhalo dle dohodnutého časového harmonogramu, až na malé zdržení vlivem nepříznivého zimního počasí. Parcelu jsme často navštěvovali  i mimo plánovaná předání jednotlivých etap a s radostí jsme  sledovali, jak nám naše bydlení rychle roste. Vše klaplo přesně tak, jak mělo. Jsme rádi, že se na našem vysněném domečku podílely právě Ekonomické stavby.”

manželé Vaňhovi