Stejné město, jiný život v domě od ES

“Když jsem přemýšlel nad možnostmi budoucího bydlení, věděl jsem, že nechci opustit šum města, a přes to chci mít větší prostor, dům, pozemek. Podařilo se mi najít místo ve stejném městě, kde jsem dříve bydlel v panelovém bytě. Zbývalo jen vyřešit finance a mohl jsem začít s plněním svého snu.”

Důvod stavby domu na klíč

“S variantou výstavby domu svépomocí jsem vůbec nepočítal. V dnešní době si ani neumím představit, že někdo staví dům sám. To musí být nesmírně časově náročné. Já bych na to neměl čas.”

Výběr domu a stavební společnosti

“Nejdříve mě oslovila nabídka domů Ekonomických staveb. Líbil se nám styl i technické provedení. Takže jsme listovali katalogem a hodnotili, v čem by se nám líbilo bydlet. Přečetli jsme pár recenzí, prohlédli fotografie skutečných domů a sjednali si schůzku. Tam se definitivně rozhodlo, že náš dům postaví ES.”

Financování stavby a stavební povolení

“Využil jsem programu „Nulová hotovost“ a nechal si poradit ohledně hypotéky. Trochu se mi ulevilo, že odborníci v ES mají bohaté zkušenosti na poli financování domů a dokážou najít řešení i tam, kde bych si já nevěděl rady. Také jsem ocenil sjednání stavebního povolení.”

Výstavba domu

“Výstavba domu byla jedním slovem bezproblémová. Vzhledem k tomu, že stavba byla v místě mého předcházejícího bydliště, mohl jsem průběh sledovat v podstatě denně. Stavělo se zhruba sedm měsíců, drobné komplikace či změny se dařilo operativně řešit. Byl jsem velmi spokojen.

Život v novém domě

“Změnil se mi životní styl. Na jedné straně určitě z toho pohledu, že dům znamená i více práce, starost o zahradu a tedy i větší náplň volného času. Na straně druhé je to vnitřní spokojenost s vysněným bydlením, kde si můžeme dovolit i nějaké to zvířátko. A když je člověk v tomto směru spokojený, odráží se to pozitivně i na všechno ostatní.”

pan Lukáš Zrůst