Stavba domu v dobré atmosféře

Naše původní bydlení bylo  v panelovém domě na jedné z rušných hlavních tříd Mladé Boleslavi. Okna byla sice situovaná do parku, ale na západní stranu, a tak jsme v létě doma zažívali nepříjemné horko.  Rodiče nám stavební parcelu nabídli ke stavbě domu. Proto jsme se rozhodli všechno prodat a postavit dům, ve kterém si příjemně užijeme důchod.

Výběr domu a stavební společnosti

„Od samého začátku jsme měli jasno, že chceme zděný dům. I když nás trochu překvapil fakt, že většina stavebních firem prosazovala dřevostavby. Od známých jsme měli velmi špatné reference s postupem sami si najímat firmy na jednotlivé úseky stavby. Hledali jsme firmu, která vše zorganizuje  a udělá za nás, proto ES byly přesně to co jsme hledali”.

Výběr domu

„Nejvíce nás oslovil dům Lucie 23, který jsme si vybrali v katalogu již doma. Na  první jednání se zástupci ES jsme tedy šli již s konkrétním výběrem typu domu. V průběhu stavby jsme postupně dořešili topení, komín, technickou místnost, terasu, barevné provedení atd.”

Vyřízení stavební povolení od ES

„S vyřizováním administrativy nemáme žádné zkušenosti. Víme, že to není činnost zrovna příjemná. Proto jsme uvítali nabídku ES vše vyjednat za nás.”

Financování stavby

„Stavbu jsme financovali z vlastních zdrojů postupných prodejem našich nemovitostí, proto pro nás byly velkou výhodou postupné platby po jednotlivých etapách.”

Výstavba domu

„Stavba domu probíhala velice dobře, jednak nám přálo počasí, a hlavně jsme byli stále v kontaktu s manažerem stavby a vše potřebné jsme mohli řešit ihned. V zásadě stavba probíhala v dobré atmosféře a jednání bylo z obou stran vstřícné.”

Život v novém domě

„Přivykli jsme okamžitě. Již po 1 měsíci bydlení bychom si nedovedli představit, že se vrátíme do původního bytu v paneláku, kde jsme žili 30 let. Nyní zvelebujeme okolí domu. Je to pro nás práce náročná, ale příjemná. Tak si krásně žijeme na čerstvém vzduchu, v našem domě inspirovaném řeckým stylem.”

manželé Noskovi