Stavba domu na klíč – úspora času i financí

Mladí manželé Čubanovi vyrůstali v panelákovém bytu, ale pro svého potomka chtěli něco jiného. Koupili tedy pozemek v městečku Česká Lípa a plánovali výstavbu rodinného domu.


Stavba domu na klíč byla pro manžele volba, která jim nejlépe vyhovovala. „Naše rozhodnutí bylo ovlivněno především naší časovou zaneprázdněností a také finanční stránkou. Nemohli jsme si dovolit několik let platit současně nájemné v bytě a při tom financovat stavbu domu svépomocí”.

Výběr stavební společnosti prováděli manželé zodpovědně a zaměřili se na nabídku zděných domů. „Nejvíce nás oslovily Ekonomické stavby a jejich možnost změny vnitřních dispozic a termín dokončení, který byl nejkratší ze všech nabídek”.

Klienti si ze zaslaného katalogu domů vybrali patrový dům Pavla a společně manažerem projektu a projektantem změnili rozmístění vnitřních prostorů. „Vyřízení stavebního povolení bylo pro nás dalším bonusem od ES. Byli jsme rádi, že běhání po úřadech nebudeme muset absolvovat”.

Po zajištění financování stavby domu se daly do pohybu první práce. „Průběh stavby probíhal dle plánu, velmi svižně, bez prodlev. Protože nám přálo i počasí, stavba začala na přelomu dubna a v prosinci jsme se stěhovali. Stihli jsme to do Vánoc, což jsme si celou dobu přáli”.

„V prvních dnech po nastěhování jsme se v novém domě trochu hledali. Dnes jsme si na ten velký prostor zvykli a za nic bychom se nevrátili zpět do bytu”.

manželé Čubanovi