Správné rozhodnutí – dům od ES

“Posledních 12 let jsme bydleli na vesnici asi 20 km od města Liberce v kompletně zrekonstruované chalupě se zahradou.  Postupem času nám bydlení přestalo vyhovovat. Chalupa byla pro nás moc velká, nevyužitá a náročná na údržbu. Manžel musel denně dojíždět do zaměstnání. Dojíždění do města  za službami, na úřady, k lékaři atd. bylo pro nás stále více nepohodlné.”

Důvod stavby domu na klíč

“Celý proces stavby domu, jak administrativní tak i samotná realizace stavby je velice náročná a vysilující. Nejsme odborníci v oblasti stavebnictví, a proto jsme se rozhodli najít společnost, která se o vše postará, a nám tím odpadnou veškeré starosti se stavbou domu spojené.”

Výběr stavební společnosti

“Vhodnou firmu jsme hledali cca 3 roky. ES jsme začali sledovat na internetu, na stavebních veletrzích, v katalozích atd. ES v porovnání s ostatními společnostmi nejvíce splňovali naše podmínky a očekávání. Na první jednání se zástupci firmy jsme šli už s rozhodnutím, že s ES chceme stavět. O typu domu jsme obecnou představu již měli. Požadovali jsme typ domu bungalov, bezbariérový o obytné ploše do 125 m2. Podlahové topení pouze na elektřinu, kryté stání pro auto. Nejvíce se našim požadavkům přibližovat projekt domu Kristýna 12. Tento projekt jsme si po konzultaci s projektantem nechali ještě  dispozičně upravit, dá se říci “na míru.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Jelikož jsme lidé neznalí všech zákonů, směrnic, vyhlášek atd. Bylo by pro nás velmi složité vyřizovat si stavební povolení a další administrativu. Proto nás tato služba velmi potěšila.”

Financování stavby

“Ke stavbě jsme potřebné finanční prostředky měli volné. Postupné splácení po jednotlivých etapách bylo pro nás bezproblémové a vyhovující.”

Výstavba domu

“Stavbu jsme sledovali každý den.”

Život v novém domě

Určitě bychom neměnili. Změnu bydlení jsme zvažovali několik let a teď víme, že naše rozhodnutí nebylo ukvapené, bylo správné a plně splňuje naše očekávání a požadavky.”

pan Vlastimil Čadílek