Splnit sen

“Rozhodně jsme získali mnohem víc než pouhý dům”.

Když přemýšlíme o změně bydlení, často řešíme dilema, zda si pořídit raději byt ve městě či rodinný dům v menší obci. Obě varianty mají svá pro i proti, a v dnešní době mezi nimi ani není co do výše investice žádný podstatný rozdíl. Když manželé Formánkovi plánovali svou společnou budoucnost, jednoznačně u nich vyhrál dům. A tímto rozhodnutím započala jejich cesta za snem.

Pro manžele bylo velmi důležitým krokem vyhledání kvalitní stavební firmy, které jim nejen dům na klíč postaví, ale i zajistí zpracování projektu, vyřídí potřebnou administrativní agendu k získání stavebního povolení a zajistí kompletní servis.

„Zaujal nás inzerát Ekonomických staveb v tisku, nechali jsme si tedy zaslat katalog a poté jsme nezávazně absolvovali několik referenčních návštěv. Po porovnání katalogů od různých společností jsme se rozhodli pro Ekonomické stavby.”

„Přesvědčila nás nejen jejich zajímavá nabídka typových projektů, ale i dobré reference a široká škála programů, které nabízejí”.

Při jednání se zástupcem ES se klienti rozhodli pro typový projekt, který plně splňoval jejich představy o prostoru a dispozicích. Po konzultaci a drobných úpravách tak vznikl dům šitý na míru požadavkům klientů.

”Našlo se v něm místo i pro samostatnou šatnu, ze které jsme oba skutečně nadšeni”.

Základem pro projektování domu však byl výběr vhodného pozemku pro stavbu.

„Všechno bylo vlastně až překvapivě snadné. Když konečně skončila první, nejdelší fáze, spojená s hledáním vhodného pozemku, měli jsme šťastnou ruku, že jsme narazili na Ekonomické stavby. Dokonce za nás zdarma vyřídili i nepopulární administrativu, jako je získání stavebního povolení, což nás příjemně překvapilo”.

Samotné zahájení stavby na sebe nenechalo dlouho čekat a našlo se i místo a čas pro práce realizované investory.

„Jelikož je manžel velice manuálně zručný, rozhodli jsme se aktivně na stavbě podílet a přiložit také ruku k dílu, což pro naši stavební firmu neznamenalo žádný problém. Svépomocí jsme postavili vnitřní příčky, sádrokartony, položili plovoucí podlahy a provedli výmalbu zdí. Dnes už je pro nás celá stavba jen vzpomínkou. Užíváme si s malou dcerkou naší zahrady i výletů do okolních polí a lesů.”

„Rozhodně jsme získali mnohem víc než pouhý dům”.

manželé Formánkovi