Sedminásobná radost vlastním domem

Manželé Peškovi se dostali do situace, kdy museli zajistit bydlení nejen pro sebe a své děti, ale i pro rodiče paní Peškové. Rázem tedy bylo nutné vyřešit bytovou situaci pro sedm lidí tak, aby měl každý dostatek životního prostoru.


„Zdědili jsme pozemek dost vzdálený od našeho bydliště a bylo tedy nemožné, abychom denně dojížděli na stavbu a po práci se zase vraceli domů. Při takovém postupu bychom dům stavěli snad deset let. Spíše jsme se zaměřili na stavební společnosti, které nabízí možnost postavit dům pro dvě rodiny, bude schopna vše realizovat v co možná nejkratším čase a dokáže nám nabídnout přijatelné řešení mezi kvalitou a cenou”.

Při nezávazné schůzce se zástupcem Ekonomických staveb byli investoři seznámeni s průběhem realizace celé zakázky tedy i s vyřízením stavebního povolení zdarma, vypracováním projektu a dalšími doprovodnými programy.

Svým rozsahem služeb nám Ekonomické stavby v podstatě plně pokryly naše požadavky. Vybrali jsme si dokonce v katalogu i dům, který by připadal v úvahu. Byl to typový projekt „Sebastián”. Mělo to ale jeden háček. Potřebovali jsme danou garsoniéru v domě rozšířit minimálně o jednu ložnici. Vše jsme probrali se zástupci ES, kteří pro nás vymysleli snazší řešení v podobě domu „Matyáš II”, který v té době ještě nebyl zařazen do katalogu, ale dispozičně pro nás byl zajímavější”.

Projektové práce šly velmi rychle a investoři čile konzultovali navrhované stavební materiály. „Přehled v materiálech jsme měli relativně velký, protože jsme vše poctivě studovali na internetu ještě před kontaktováním Ekonomických staveb. K postupům ani materiálům jsme na začátku žádné výhrady neměli”.

Stavba domu byla zahájena a i před drobné zdržení při zemních pracích vše běželo plynule a bez komplikací. Předání domu pak bylo svátečním dnem pro sedm šťastných nových obyvatel. „Největší odměnou je pro nás úsměv našich dětí, které jsou v novém domě opravdu šťastné. Užívají si vlastní pokoj, můžou kdykoliv vyběhnout na zahradu, jednoduše mají konečně volnost, po které tak toužili. Myslím, že představa, kterou jsme na začátku měli, o našem společném více generačním bydlení se splnila jako velký sen”.

manželé Peškovi