Rychlé bydlení za rozumnou cenu

Postavit vlastní dům je pro většinu lidí zásadním životním krokem a celoživotní investicí. Není tedy divu, že i manželé Šebkovi důkladně zvažovali, která stavební společnost jim vlastní dům postaví. Zkušenosti a profesionalita rozhodly jednoznačně pro Ekonomické stavby.


„Když jsme se rozhodli pro vlastní dům, bylo hned jasno, že najdeme stavební společnost, která nám dům postaví kompletně na klíč. Chtěli jsme se vyhnout možným komplikacím, které skýtá stavba vlastníma rukama. Jsme hodně pracovně vytíženi a stavění svépomocí by bylo nekonečné”.

Výběr vhodné stavební společnosti byl dlouhý a pečlivý. „Prvořadé pro nás byly reference jednotlivých společností a také počet již postavených domů. Chtěli jsme firmu, která je již na našem trhu zaběhlá a má dostatek zkušeností. Nebylo to nic jednoduchého a někdy jsme si už mysleli, že to vzdáme. Touha po vlastním domku byla ale silnější a nakonec se naše vytrvalost vyplatila.”

Investoři si vybrali dům Ljuba a v průběhu realizace projektu v něm za pomoci odborníků ES udělali několik změn. Během vyřízení stavebního povolení bylo třeba rozhodnout, jak stavbu financovat. „Od odborníků Ekonomických staveb jsme si nechali poradit, jak vhodně stavbu zafinancovat, aby to pro nás bylo nejpřijatelnější. Měli jsme připravenou základní hotovost a další peníze jsme čerpali z hypotéky. Využili jsme programu „Mladá rodina“ a ES za nás dokonce vyřídily i hypoteční úvěr.”

Stavební práce se plynule rozběhly a investoři  pravidelně docházeli na staveniště, aby sledovali, jak jim dům roste před očima. S termínem dokončení domu se stupňovalo vzrušující napětí spojené s brzkým nastěhováním do nového bydlení.

manželé Šebkovi