Radost ze svobody

“Teď již nějaký čas bydlíme v novém. I když nás ještě čekají nějaké práce kolem domu, vychutnáváme si přesně to, po čem jsme toužili, tedy svobodu”.

Osobní svoboda a nezávislost. To jsou hodnoty, jimž přikládáme v dnešní době velkou váhu a nejinak je tomu i v oblasti bydlení a samostatného života. Manželé žili s dětmi dlouhá léta pod jednou střechou s rodiči a i když šlo o soužití bezproblémové, přece jen postupem času přišlo na přetřes téma pořízení si vlastního bydlení.

„Když jsme začali řešit otázku vlastního bydlení, vlastně ani nebylo o čem přemýšlet. Vlastnili jsme totiž již nějakou dobu vhodný stavební pozemek, proto jiná cesta nepadala v úvahu. Spíše jsme rozvažovali, zda stavět svépomocí či na klíč. A vzhledem k našim časovým možnostem jsme zvolili stavbu domu na klíč.”

Kritéria pro výběr stavební společnosti byly pro klienty jasně daná: firma musí zajistit kompletní služby počínaje vyřízením náročné administrativy a vypracování modelu financování.

„Dostal se nám do rukou leták Ekonomických staveb s jejich nabídkou, na němž byl vyobrazen dům, který se nám okamžitě zalíbil. Kontaktovali jsme manažera ES a sjednali jsme si první, informativní schůzku. Mezitím jsme si samozřejmě o firmě zjistili další potřebné informace a prohlédli si pestrou nabídku hotových projektů. A jelikož námi původně vyhlédnutý typový dům nám vyhovoval z hlediska své velikost i dispozicím, původní rozhodnutí jsme již nezměnili”.

„Jelikož nejsme žádní experti v oblasti finančnictví, nechali jsme si poradit a zvolili jsme financování prostřednictvím hypotečního úvěru. Navíc jsme využili programu ES nazvaný „Nulová hotovost“, který nám umožnil stavět aniž bychom potřebovali nějaké vlastní úspory”.

Společnost Ekonomické stavby dostála svým závazkům a veškerou administrativu zajistila klientům zdarma. Vše potřebné bylo připraveno pro zahájení samotné stavby domu.

„Stavět se začalo v září a v červnu následujícího roku bylo hotovo. Samozřejmě jsme mezitím museli řešit vodovodní přípojku, kanalizaci atd., nebylo toho málo, nicméně vše šlo nad očekávání rychle. Jelikož jsme bydleli nedaleko, navštěvovali jsme rostoucí dům často a těšilo nás, že největším problémem, který jsme museli řešit, byl mráz. Teď již nějaký čas bydlíme v novém. I když nás ještě čekají nějaké práce kolem domu, vychutnáváme si přesně to, po čem jsme toužili, tedy svobodu”.

manželé Gorylovi