Radost z krásného domu

„Byly doby, kdy jsem si ani nepomyslel, že jednou budu bydlet s rodinou v krásném domě.”

„O změně bydlení jsme začali uvažovat v době, kdy nám náš byt začal být trochu těsný. Bydleli jsme v panelovém bytě 2 + 1, a to se dvěma dětmi a se psem. Jak děti rostou, potřebujete čím dál víc místa.“

Najít správnou firmu, které dům postaví a zajistí vše potřebné také v tomto případě bylo obtížné.

„Musím přiznat, že jsme si bláhově mysleli, že najít firmu, která zajistí kompletní servis ve všech směrech, bude snadné. Opak byl ale pravdou.”

„Když jsme objevili Ekonomické stavby, najednou bylo vše jinak. Bylo to jak blesk z čistého nebe. Nechtělo se nám věřit, že jsme snad konečně natrefili na to, co jsme tak dlouho hledali. Krásné domy i široké spektrum různých služeb, které se stavbou souvisejí, nás doslova uchvátila. Stačila nám pak jediná osobní schůzka s jednateli ES a věděli jsme, že se naše hledání vyplatilo.”

„Po osobní schůzce se zástupcem Ekonomických staveb to šlo ráz na ráz. Seznámili jsme se s nabídkou služeb a vybrali si, co bychom rádi využili. Pak přišel na řadu projekt. Dům jsme si vybrali z katalogu, nejvíce se nám líbila Stela 4. Následovalo vyřizování administrativy, což jsme z větší části přenechali na odbornících v Ekonomkách. Právě vyřizování administrativy stavební firmou nás hodně ovlivnilo, když jsme si ES vybírali, takže jsme se těšili, až této služby budeme moct využít.”

V tomto případě nastal vzácný okamžik, kdy již typové řešení domu odpovídalo potřebám klientů. Nebylo tedy nutné projekt upravovat jak je obvyklé.

„Do posledního puntíku nám návrh domu vyhovoval natolik, že jsme neměli potřebu na něm cokoli měnit. Zůstalo to tak až do konce stavby. Nijak jsme do projektu nezasahovali ani během realizace domu. Byla to prostě vzácná shoda našich představ s typovým projektem.”

„Máme krásný dům, na který jsme si na začátku ukázali prstem v katalogu, a teď nám stojí na zahradě přesně tak, jak jsme si to představovali. Možná je škoda, že jsme se tenkrát nerozhodli postavit dům dříve. Mohli bychom si o něco déle užívat spokojený život ve svém.”

„Je nám tu příjemně. Je to až neuvěřitelné, ale nic bychom tu s odstupem času nechtěli měnit.”

manželé Dubští