Radost z cesty k domu

“Bydlíme tady už druhým rokem, prožili jsme tu již druhé Vánoce a opravdu mohu upřímně říct, že jsme tu šťastní….“

„Období, kdy probíhala stavba našeho domu, bylo pro nás opravdovým zážitkem. S chutí jsme přihlíželi, jak dům roste, fotili a zapisovali si do deníčku, co nového přibylo. Na ten rok, kdy se nám rodilo naše nové bydlení, nikdy nezapomeneme.“

Téměř pětatřicet let bydleli manželé ve starším domě s rodiči. Jak šla léta a děti opustily rodný dům, rozhodli se manželé pro nové bydlení.

„Samozřejmě jsme začali hledat stavební firmu. Měli jsme velké obavy, abychom někomu nenaletěli. Proto jsme chtěli vybrat firmu, která je u nás známá a má nějakou tradici.”

„V novinách jsme narazili na inzerát Ekonomických staveb a docela se nám zamlouvala jejich koncepce výstavby domů. Nechali jsme si poslat domů katalog a pak si sjednali schůzku”.

Manželé si vybrali dům Miluška a po drobných úpravách typového projektu se již řešilo stavební povolení a následná hypotéka.

„Velice jsme uvítali pomoc s administrativou. Neměli jsme ani ponětí, co vše je potřeba před stavbou vyřídit a představa, že budeme zaplaveni dokumenty nás dost děsila. Naštěstí jsme nemuseli navštívit ani jeden úřad. Vše si vzali na starost ES.”

„Mnohem více jsme ale ocenili pomoc při vyřizování hypotéky.”

Samotná stavba domu probíhala svižně i díky mírné zimě. Manželé si výstavbu užívali a drobné změny vždy konzultovali s odborníky.

„Bydlíme tady už druhým rokem, prožili jsme tu již druhé Vánoce a opravdu mohu upřímně říct, že jsme tu šťastní. Zpátky do toho starého domu bychom se vrátit nechtěli. Naše Miluška je malá, útulná a přesně podle našich představ. Já se zamilovala do své nové kuchyně, s chutí v ní trávím čas a peču pro svou rodinu buchty a koláče. Manžel si zase zabral malý pokojíček v přízemí, kde má svou malou pracovnu a nikdo ho tam neruší. Zkrátka a dobře máme tu vše, co potřebujeme k tomu, abychom byli spokojení.”

manželé Kovářovi