Radost vlastním projektem

“První schůzka s jejími zástupci v nás zanechala skvělý dojem, konečně se našel někdo, kdo nám byl schopen profesionálně a ochotně odpovědět na nejrůznější otázky.”

Mít kde bydlet je jedna z naších základních potřeb. To samo o sobě však ještě není záruka spokojenosti. A proto se snažíme hledat takové bydlení, které si nejen můžeme dovolit, ale které nám zároveň umožní cítit se šťastně a soustředit se na jiné, důležitější aspekty našeho života. Rodině Koldovských ke štěstí přispěl nový, na míru ušitý rodinný dům.

„Na myšlenku bydlení v rodinném domě nás vlastně přivedly sousedské vztahy. Dříve jsme žili v nájemním bytě v centru Plzně a věčné spory se sousedy ohledně parkovacích míst či úklidu společných prostor nás už zkrátka začaly unavovat. Proto jsme se rozhodli pořídit domek, který by nám vyhovoval svou velikostí, cenovou dostupností a který by skýtal možnost budoucího zvětšení v případě potřeby”.

Hlavní rozhodnutí manželů bylo zda realizovat dřevostavbu nebo klasický zděný dům.

„Dlouho jsme zvažovali, zda nezvolit raději dřevostabu, především kvůli rychlosti realizace, ale po jednání s několika firmami z tohoto oboru jsme raději dali přednost klasice. A jelikož jsme chtěli z časových důvodů dům na klíč, přišel na řadu úkol vybrat si tu správnou stavební společnost”.

Hledání stavební společnosti, která bude plně splňovat veškeré požadavky investorů bylo ale nesnadným úkolem.

„Na internetu jsme si vytipovali několik vážných kandidátů, ze kterých nám nakonec zbyla firma Ekonomické stavby. První schůzka s jejími zástupci v nás zanechala skvělý dojem, konečně se našel někdo, kdo nám byl schopen profesionálně a ochotně odpovědět na nejrůznější otázky. Přesto jsem však ještě pečlivě pročítal recenze na tuto společnost, které, pravda, vždy nevyznívaly zcela lichotivě. I přesto u nás ES zvítězily a čas ukázal, že to byl správný krok”.

Investoři měli zcela jasnou představu o velikosti a dispozicích domu. Dle jejich vlastního náčrtku byl tedy vytvořen individuální projekt. Jako pro každého klienta ES také tento projekt byl pro klienty vytvořený zcela zdarma.

„Ten jsme pak společně ještě upravili, aby plně vyhovoval našim představám. To vše samozřejmě v ceně stavby, neplatili jsme za tuto službu žádný extra poplatek.”

Individuální projekt tak spatřil světlo světa a následovalo vyřízení stavebního povolení.

„Rozhodně nám ES velice pomohly při vyřizování stavebního povolení, což byl v našem případě značně komplikovaný úkol kvůli nestandardní situaci týkající se zasíťování pozemků. Díky perfektně zpracovaným podkladům však nakonec nebyl takový problém tuto administrativu vyřešit”.

„ES nám podaly pomocnou ruku i s refinancováním stavebního pozemku, díky jejich překlenovacímu úvěru a vyřízení hypotéky jsme byli schopni zajistit plynulý průběh stavby a nedošlo k žádnému zpoždění oproti původním plánům”.

Stavba domu probíhala plynule a po předání díla se spokojení klienti nastěhovali do nového domova.

„Původně jsme si opravdu mysleli, že dlouho nebudeme nic dělat. Ale bydlíme v novém téměř rok a už jsme dokončili bazén a nakoupili materiál na stavbu dvojgaráže a pergoly. Takže nicnedělání nám v nejbližší době nehrozí. Nicméně nás ta práce těší a jsme šťastni, že děláme na svém a už bychom neměnili”.

Tomáš Koldovský