Radost přicházející s rodinou

“Zní to až trošku neuvěřitelně, ale průběh stavby byl téměř ideální. Náš manažer stavby si zakládal na tom, aby byly práce vždy řádně odvedené, a díky tomu se jednotlivé etapy předávaly podle plánu a někdy i před termínem.”

„Jako svobodný nezadaný člověk jsem bydlení příliš neřešil, byl jsem tak trochu dobrodruh. V okamžiku, kdy mi do života vstoupila moje přítelkyně, se rázem všechno změnilo. Člověk měl najednou potřebu vytvořit rodinné zázemí, a to se díky ES podařilo.“

Po seznámení mladého páru a variantách nouzového provizorního ubytování se klienti rozhodli pro stavbu rodinného domu.

„Zakoupili jsme takřka ideální pozemek, kde byly nataženy inženýrské sítě, začali jsme se poohlížet po stavební společnosti, která nám s domem pomůže”.

„Vzhledem k našim mizivým zkušenostem s výstavbou domu, a také kvůli časové vytíženosti, bylo jasné, že budeme hledat firmu, která zhotovuje domy na klíč. Obešli jsme pár známých, kteří měli novostavbu, a poptávali se, jak jsou spokojeni s tou či onou společností. Trochu šokující zjištění pro nás bylo, že většina stavebních společností nezahrnuje do rozpočtu a projektu základovou desku. Náklady na dům pak logicky ve výsledku stoupají mnohem výš, než je na začátku dohodnuto, nehledě na to, že pak mohou vznikat komplikace s případnými reklamacemi, a to se nám velmi nelíbilo.“

„Ekonomické stavby byly jedinou firmou, která nabízela nejen kompletní zhotovení domu od prvního kopnutí do hlíny, ale i široké spektrum služeb, které by nám mohly realizaci domu usnadnit. Rozhodnutí pro nás tedy bylo jasné a ES jsme zkontaktovali”.

A tak se klienti poprvé na nezávazné schůzce setkali se zástupcem Ekonomických staveb a vybrali si typový dům N7 s garáží. Klientům byl poskytnut maximální servis a veškerou administrativní agendu vyřídily ES. Stavební práce začaly po dokončení projektové dokumentace.

„Zní to až trošku neuvěřitelně, ale průběh stavby byl téměř ideální. Náš manažer stavby si zakládal na tom, aby byly práce vždy řádně odvedené, a díky tomu se jednotlivé etapy předávaly podle plánu a někdy i před termínem. Hrubá stavba byla dokončena těsně před zimou. Následně pokračovaly práce v interiéru, byť za cenu, že se muselo v domě přitápět. Hrazení energií na vytápění vzaly ovšem ES na sebe. Na jaře se pak plynule přešlo na zhotovení fasád a instalaci tepelného čerpadla. Za jedenáct měsíců byl dům prakticky připraven k nastěhování”.

„Ekonomické stavby nám postavily dům, ale na nás je, abychom zvelebili jeho okolí. Nastěhováním do nového domku nám vlastně začal nový životní příběh, který už si ovšem povedeme ve vlastní režii”.

manželé Pěkníkovi