Radost, kde ostatní nepomohli

“Od první chvíle, co jsme navštívili ES, jsme měli pocit, že jsou tu pro nás a opravdu jim záleží na tom, abychom náš dům postavili kvalitně a podle našich představ”

I přes počáteční neúspěšné hledání vhodné stavební společnosti manželé ani na vteřinu nepřestali doufat, že se jim jednou podaří najít firmu, která jim nejen postaví dům, ale pomůže i v otázkách financování. Ekonomické stavby je přijaly s otevřenou náručí a vypracovaným finančním programem, ušitým přímo na míru.

„Já i manžel jsme vyrůstali v rodinném domku a věděli jsme, že jednou chceme naše děti také vychovávat v takovém vesnickém duchu. Dlouhou dobu jsme ale bydleli v bytě v posledním patře panelového domu. Nebyl moc velký, ale dokud byla dcerka malá, dalo se to zvládnout”.

Klienti měli malou finanční hotovost do začátku stavby a setkávali se s negativním přístupem různých společností, kterým se to moc nezamlouvalo. V té době začali pomalu uvažovat o tom, že místo postavení vlastního domu koupí raději nějaký starší domek a ten budou postupně opravovat.

„Po zdlouhavém pátrání na internetu jsme zjistili, že spolupracovat s Ekonomickými stavbami je vlastně naše jediná možnost, jak si splnit své sny a postavit dům. Nabízely totiž jako jediná firma možnost složení pouze „startovací částky“ a dále nám nabídly finanční program Mladá rodina, díky kterému jsme mohli začít stavět bez větší hotovosti. Několikrát jsme navštívili sídlo firmy a zhlédli několik domů, které ES postavily. Překvapila nás profesionalita a ochota, se kterou k nám zástupci ES přistupovali.“

„Dokonce ještě před tím, než jsme podepsali smlouvu, se přijel na náš pozemek, který jsme právě kupovali, podívat projektant s technikem, aby parcelu prozkoumali, zda bude vhodná pro dům, který jsme si vybrali z katalogu”.

Ekonomické stavby vyřídily stavební povolení zdarma a postupně odkrývaly další výhody a nabídky.

„Vyřizování agendy jsme s chutí přenechali na ES. V případech, kdy nás nemohly zastoupit, připravili nám potřebné podklady a nasměrovaly nás, kde máme co vyřídit a kam zajít. Velká pomoc také přišla při financování domu. Finanční analytik zmapoval naši situaci a vypracoval finanční model, šitý přesně nám na míru, abychom dosáhli na hypotéku”.

A jak investoři zhodnotili spolupráci s Ekonomickými stavbami?

„Z obecného hlediska bych řekla, že pro nás bylo podstatné svěřit se jedné velké firmě. Nedovedu si představit, že bychom si na každou maličkost museli zvát jiného odborníka a po kousíčkách dávat dům dohromady. Stálo by nás to spoustu času a úsilí a možná bychom s takovou nebydleli ještě dnes.”

„Když to vezmu trochu konkrétněji, velice důležitý pro nás byl jakýsi lidský přístup. Od první chvíle, co jsme navštívili ES, jsme měli pocit, že jsou tu pro nás a opravdu jim záleží na tom, abychom náš dům postavili kvalitně a podle našich představ. I během stavby, kdy jsme řešili nepříjemnosti s bankou či drobné nesrovnalosti na stavbě, jsme se vždy setkali se vstřícností a ochotou najít správné řešení situace. Díky tomu dnes spokojeně bydlíme v krásném novém domě”.

manželé Mihulkovi