Radost, kterou nezkazilo papírování

“Nejdřív jsme si nechali poslat katalog. Po jeho obdržení a prostudování systému výstavby a celého spektra doprovodných služeb, Ekonomky jasně vyřadily většinu ostatních stavebních firem….”

„Když jsme koupili pozemek, na kterém měl stát v budoucnu náš dům, museli jsme nejdříve nechat prodloužit inženýrské sítě, které v té době na pozemek nedosahovaly. Užili jsme si tak do sytosti vyřizování dokumentů a tahanic po úřadech. Po této zkušenosti jsme si řekli – DOST. Při stavbě domu už toto podstupovat nebudeme. Najdeme si firmu, která vše vyřídí za nás.“

Pro klienty byla nepřijatelná představa, že by dům stavěli svépomocí i díky velké pracovní vytíženosti. Po zkušenostech s vyřizování dokumentů k realizaci technických sítí proto hledali stavební firmu s kompletním servisem a dlouhodobou prosperitou.

„Nejdřív jsme si nechali poslat katalog. Po jeho obdržení a prostudování systému výstavby a celého spektra doprovodných služeb, Ekonomky jasně vyřadily většinu ostatních stavebních firem, které jsme měli v užším výběru. Rozhodující pro nás bylo, že ES staví zděné domy, nabízí sjednání hypotéky, úvěr na pozemek, vyřízení úředních záležitostí a v neposlední řadě měly v nabídce domů ten, který se nám opravdu líbil. Do sídla společnosti jsme tedy jeli už téměř rozhodnuti, že ES budou ti, kteří se o stavbu domu postarají”.

Investoři si rozhodli pro dům Ekonomik N 14/2. Oslovil je především svým vzhledem a praktičností. Ve fázi projektování doznal dům ještě drobných úprav a po vyřízení stavebního povolení a nezbytné administrativní dokumentace bylo vše připraveno pro samotnou stavbu. Právě nadměrná administrativní práce, kterou vykonaly Ekonomické stavby v rámci projektové činnosti byla velkou úlevou a pomocí pro klienty.

„Stavba nakonec začala v srpnu 2010, do zimy byla hotova hrubá stavba včetně střechy. Přibližně v únoru 2011 stavební práce znovu započaly. Stavba tedy trvala přibližně rok s tím, že přes zimu byly práce asi na 2 měsíce pozastaveny. S tím jsme ale počítali a k žádnému zbrzdění v průběhu stavby nedošlo. Děkujeme všem pracovníkům Ekonomických staveb.”

manželé Kaplanovi