Pro děti to nejlepší

Nevyhovující bydlení může celé rodině pěkně otrávit život. Malý byt s minimem úložného prostoru, navíc v bytovém domě u hlavní silnice, věčné dohadování se sousedy ohledně úklidu společných prostor, absence soukromí a žádná zahrada pro dětské hraní.

,,Nejdéle ze všeho jsme vybírali stavební pozemek. Dva roky jsme pátrali po  nějakém pěkném, klidném místě s dobrou dopravní dostupností města a samozřejmě za příznivou cenu. A jelikož jsme neměli se stavěním žádné zkušenosti a já se chtěl raději věnovat dětem než míchání malty, nastalo období hledání stavební společnosti, která by nám postavila dům na klíč.”

 

Výběr stavební společnosti

,,Obcházeli jsme stavební veletrhy, navštívili několik vzorových domů, porovnávali nabídky, ceny a záruky. Mnoho firem jsme z nejrůznějších důvodů zamítli, až nám zbyla ta poslední, Ekonomické stavby s.r.o., která nám mohla nabídnout přesně to, co jsme čekali. Tedy dlouholeté zkušenosti ve stavbě rodinných domů, vynikající reference, možnost plateb po jednotlivých etapách či pevně danou cena při podpisu smlouvy.”

 

Výběr domu

,,Shodli jsme se, že chceme co nejjednodušší tvar a úsporný provoz. Tedy velká okna především na jižní stranu, malou plochu obvodových zdí, jednoduchou střechu a rovné, nesnížené stropy i v patře. V katalogu, který jsme si od ES nechali zaslat, jsme viděli typový dům, který se naší představě velmi podobal a rozhodli jsme se ho tedy upravit podle našeho vlastního projektu.”

 

Výstavba domu

,,Jelikož se parcela nacházela ve stejném městě, kde jsme bydleli, sledovali jsme průběh stavby i několikrát týdně. Měli jsme vlastní stavební dozor, se kterým jsme osobně kontrolovali každou etapu stavby a který vyjádřil velkou spokojenost s přístupem a jednáním manažera stavby ES.”

 

V novém domě

„Nejkrásnější pro nás je, že nám náš dům umožnil splnit si své sny. Na zahradě jsme si již vypěstovali vlastní jahody a zasadili jsme několik ovocných stromů. Také jsme si pořídili pianino, na které v malém bytě nezbýval prostor. Také si rádi zatopíme v krbových kamnech a díváme se do plamenů. A víme, že jsme pro sebe a své děti udělali to nejlepší.”

manželé Rabasovi