Náš bungalov od ES

“Měli jsme velmi komfortní bydlení v Praze , ale i přesto jsme s nastávajícím věkem toužili žít v klidném místě na venkově. Myšlenka postavit si vlastní dům vznikla v době, kdy jsme zdědili pozemky po matce, které jsme prodali a mohli tak stavět”.

Důvod stavby domu na klíč
„Pro stavbu na klíč jsme se rozhodli hlavně s ohledem na náš věk. A také jsme chtěli rychle bydlet”.

„Po našem rozhodnutí nechat si postavit dům na klíč jsme začali hledat vhodnou firmu pro spolupráci. Zjišťovali jsme serioznost stavebních firem na výstavách, navštěvovali internetové stránky, zajímali nás zkušenosti stavebníků. Nakonec jsme vše vyhodnotili a zvolili pro nás tu nejvhodnější společnost a to právě ES. Rozhodnutí padlo rychle a my jsme ihned začali jednat s manažerem o přípravě smlouvy. Poskytování záruk, smlouva o průběhu stavby, platba po jednotlivých etapách, to vše bylo pro nás velmi uklidňující zjištění”.

Výběr domu
„Na první jednání jsme šli s jediným a hlavním požadavkem. A to byl typ domu bungalov. S ohledem na náš věk byl pro nás patrový dům nevhodný. S manažerem a projektantem jsme projednali naše další požadavky, které se týkaly velikostí místností, vytápění, nejvhodnější umístění domu na pozemku, garáže atd.”.

Stavební povolení
„Vyřízení stavebního povolení od ES bylo pro nás velmi efektivní”.

Financování domu
“Stavbu domu jsme financovali z vlastních zdrojů”.

Výstavba domu
„Stavba se lehce opozdila, protože nebyla dostavěna přístupová cesta potřebná pro příjezd mechanizace pro realizaci základové desky. Dále však vše probíhalo hladce podle plánu. Neměli jsme žádné problémy s rozpočtem, plně jsme důvěřovali manažerovi stavby. Vše šlapalo jako hodinky.  Stavbu jsme navštěvovali tak 2x do měsíce. V závěru častěji, protože jsme již začali zařizovat interiéry. Žádné změny oproti původním nákresům jsme nedělali a my byli spokojeni se svým rozhodnutím svěřit stavbu odborníkům”.

Život v novém domě
„Jako pracující důchodci nejvíce oceňujeme vysokou postel v ložnici. V předchozím bydlení jsme neměli možnost obdivovat okolní krásnou přírodu. Užíváme si zahradničení. V novém domě se nám dobře žije”.

pan Václav Málek