Krásný dům Lenka 2 od ES

Původně jsme bydleli v bytě 3+1. Po narození dětí jsme viděli, že by bylo pěkné mít větší prostor a také jsme si přáli, aby každé dítě mělo svůj pokoj a abychom mohli využívat zahradu.

Důvody stavby domu na klíč

“Se stavbou domu jsme neměli žádné zkušenosti, navíc ani nemáme dostatek času na realizaci stavby, shánění jednotlivých řemeslníků a stavebního materiálu. Vybrat si stavební firmu nám tedy přišlo jako správný krok. Navíc se nám líbila možnost, že některé práce si můžeme udělat sami, a tak při stavbě našeho domu tzv. přiložit ruku k dílu.”

Výběr stavební společnosti a domu

“Už na první schůzku s ES jsme šli s vybraným typem domu Lenka 2, který odpovídal našim představám patrového domu s garáží o dispozici 5+kk. Provedli jsme jen lehké úpravy v projektu, ale dům v podstatě odpovídá tomu vybranému v katalogu ES.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Tuto možnost jsme uvítali, a to nejen kvůli našemu pracovnímu vytížení, ale především pro nedostatek znalostí v této oblasti legislativy.”

Financování stavby

“Od manažerky financí jsme získali potřebné informace a využili jsme tedy finanční program Nulová hotovost.”

Výstavba domu

“Stavba trvala 9 měsíců, bylo pro nás logické, že přes velké mrazy byla stavba pozastavena, i ze strany manažera stavby nám bylo vysvětleno, že některé procesy přes zimu nelze realizovat. Průběh stavby jsme sledovali velmi často, protože naše původní bydlení bylo ve stejném městě a chodili jsme okolo.”

Život v novém domě

“V domě má každý svůj pokoj a dostatek místa, máme velkou zahradu, bazén, houpačky, terasu s posezením, to nebylo v předchozím bydlení možné. Postupně doděláváme vše kolem domu, ale už teď se nám zde žije krásně.”

pan Radek Matoušek a paní Tereza Kovalová