Krásný dům Kristýna 22A

“Původně jsme bydleli v pronajatém družstevním bytě. Po čase nám byla na- bídnuta možnost odkupu práva k užívání, což jsme odmítli. Nechtělo se nám investovat poměrně velkou finanční částku do majetku, který nebudeme vlastnit. Začali jsme proto hledat jiné možnosti bydlení.”

Důvod stavby domu na klíč

“Nechat si postavit dům na klíč byla naše podmínka, proto jsme se rozhodli pro bydlení v rodinném domě. Stavba svépomocí pro nás nepřipadala v úvahu. Nemáme na to čas ani dostatek zkušeností a dovedností. ”

Výběr stavební společnosti

“Objevili jsme na facebooku reklamu Ekonomických staveb. Nabídka nás zaujala, domluvili jsme si schůzku a vše se dalo do pohybu. Zaujal nás ne zcela standardní přístup. Bylo vidět, že v ES mají se stavbou domů velmi bohaté zkušenosti a umí se postarat o všechny fáze stavby – projekty domů, administrativu, financovaní, až samotná realizace stavby. Nechtěli jsme mít se stavbou domu žádné starosti. Byli jsme ochotni řešit pouze nezbytné minimum, což nám ES umožnily.”

Výběr domu 

“S manželkou oba vyznáváme minimalistický životní styl a v tomto duchu jsme chtěli mít i dům. Hledali jsme malý jednoduchý domek, typu bungalov. Nejvíce nám v tomto směru vyhovoval projekt domu Kristýna 22A, který jsme si nechali ještě mírně přizpůsobit našim potřebám.“

Vyřízení stavební povolení od ES

“Naše podmínka byla, mít minimální starosti se stavbou domu a všech věcí s tím spojených. V ES se nám o administrativu postarali velmi profesionálně a bez potřeby jakéhokoliv zásahu z naší strany.”

Financování stavby

“Financování domu bylo pro nás opravdu velké téma. Nakonec jsme se rozhodli využít program Nulová hotovost. Nechtěli jsme se ze začátku vydat ze všech peněz. Plánovali jsme, že uspořené peníze použijeme na dodatečné práce jako je např. úprava pozemku, zahrada, zařízení domu atd.”

Výstavba domu

“Sami nemáme se stavbou domu žádné zkušenosti, ani se nepohybujeme na trhu se stavebními materiály. Proto je logické, že jsme si nechali ve všem poradit a doporučit od pracovníků ES. Vždy nám byly nabídnuty alespoň dvě varianty provedení, srovnání jejich výhod a nevýhod a my se tak mohli bez velkých obtíží rozhodnout. Během celého procesu jsme byli přesvědčeni, že jsme se rozhodli správně. Řídit a dohlížet na celou stavbu domu by bylo pro nás naprosto nemožné.”

Život v novém domě

“V žádném případě bychom neměnili a nechtěli se vrátit zpět do bytu. Dům se zahradou je skvělý pro naše děti i domácí mazlíčky a káva na terase za slunečného rána se snad nikdy neomrzí. A navíc jsme získali v našich sousedech báječné přátele a to je k nezaplacení.”

pan Jiří Mikulík