Krásné bydlení za Prahou

Jelikož Češi patří k národu chatařů a chalupářů, mnozí z našich klientů si kompenzují pobyt ve městě víkendovým dojížděním na chatu či chalupu. Jsou tak stále na cestách, neustále balí a vybalují a není divu, že se některým stálé stěhování sem a tam a starost o dvě domácnosti začnou časem zajídat. Po zralé úvaze se klienti rozhodli postavit si malý domek za Prahou a tím vyřešit svoji lásku k pobytu v přírodě i nutnost bydlení v rozumné vzdálenosti od svého zaměstnání.

 

,,Na stavbu domu svépomocí jsme si prostě netroufli. Něco jiného je dělat si na chatě drobné, třeba i stavební úpravy a něco jiného je pustit se do stavby celého domu. Na to jsme neměli dostatek odborných zkušeností, proto jsme stavbu nechali na těch, kteří zkušenosti mají.”

 

Výběr stavební společnosti

,,Firma Ekonomické stavby nám byla doporučena od známých, kteří již se zmiňovanou firmou a její prací měli dobré zkušenosti. Na internetu jsme se podrobně seznámili s kompletní nabídkou domů, možnostmi prostorového řešení stavby, variantami financování, zárukami, výhodami a časovým harmonogramem staveb.”

 

Vyřízení stavebního povolení

,,Tuto službu od ES jsme rádi využili, protože vyřizování administrativy je pro nás noční můrou, a pro zaměstnaného člověka obrovskou ztrátou času. Vzhledem k vyřízení stavebního povolení zdarma to pro nás byla i úspora finanční.”

,,K financování stavby domu jsme využili kombinaci vlastních zdrojů, hypotečního úvěru a programu od ES – Nulová hotovost.”

 

Stavba domu

,,Přípravné práce zaberou asi nejvíce času, ale protože za nás většinu administrativy vyřídily ES, nebyli jsme hned od počátku zahlceni papírováním a mohli si v klidu vychutnat každý detail stavby. Nikdy nezapomeneme na ten pocit, když jsme pověsili ceduli „Stavba povolena“ a bagr prvně rýpl do země. Od té chvíle jsme byli na stavbě pořád. Ne, že by to bylo třeba, práce na sebe pěkně navazovaly dle harmonogramu, ale chtěli jsme být u všeho. Přálo nám i počasí, zima byla velmi mírná, začali jsme stavět v únoru a v listopadu už jsme se stěhovali. Jelikož jsme nedělali žádné velké změny v původním projektu, domeček rychle rostl a nedošlo k žádnému časovému zdržení.”

pan Čámský