Komfort ve vlastním domě od ES

Snem manželů bylo zaměnit jejich byt v Hroznětíně za vhodný rodinný dům. Chtěli zůstat v místě, kde byli zvyklí, ale nebyl zde vhodný pozemek. Tuto situaci pomohlo vyřešit město vyčleněním pozemku z bývalých zahrádek a manželé si tak mohli začít plnit svůj sen.

,,Když už jsme se rozhodli pro stavbu na klíč, začalo dlouhé a náročné hledání různých stavebních společností, projektů a studování technologií. Strávili jsme měsíce brouzdáním po internetu. Pak už zůstal jen výběr konkrétního projektu a stavební společnosti. Věděli jsme, že ES jsou silnou a stabilní společností s rozsáhlou nabídkou domů, služeb a také dlouholetou praxí. To asi rozhodlo. Ve výsledku můžeme říci, že jsme si toto hledání užívali.”

Manželé si tedy sjednali osobní schůzku se zástupcem Ekonomických staveb. Velkou roli při rozhodování hrály poskytované programy, záruky jako např. dodržení pevné ceny, cena  včetně základové desky.

,,Na první jednání jsme jeli již s vybraným typem domu. Líbil se nám dům Slávka. Chtěli jsme přízemní dům typu bungalov, který by řešil dobrý kompromis ohledně výměry a ceny domu.”

Po dokončení projektu pracovníci ES vyřídili klientům stavební povolení a připravili financování stavby domu.

,,K financování našeho domu jsme z menší části využili vlastních prostředků a zbytek jsme vyřešili hypotečním úvěrem zprostředkovaným ES.”

,,Stavba domu probíhala dobře, manažer stavby pro nás organizoval pravidelné kontrolní dny. Měli jsme i vlastní stavební dozor. Na rady jeho i manažera stavby jsme provedli několik změn v průběhu výstavby.”

,,V domě se nám žije výborně. Do bytu bychom se dobrovolně již nevrátili, komfort a pohodlí v domě je nepopsatelné.”

manželé Zábelovi