Kafíčko na terase v našem novém domě od ES

“Od narození jsem žil u svých rodičů v malé vesnici na úpatí Jeseníků v rodinném domě s velkou zahradou. Moje žena bydlela se svými rodiči v sousední vesnici v bytovém domě. Po svatbě nám rodiče nabídli bydlení u nich v podkroví. Celkem tři pokoje se sociálním zařízením, ale bez kuchyně. Stále probíhali plány, jak v podkroví udělal alespoň malou kuchyni, ale technicky to nebylo možné provést. Mezitím jak roky utíkaly se nám narodil syn a myšlenka na vlastní bydlení byla stále silnější. Při procházkách po vesnici jsme pozorovali, jak rostou nové domy a tiše jsme záviděli. Vlastní dům byl náš sen. A tenkrát to přišlo, snad náhoda, nebo jsme jen otevřeli oči. Na ten večer nezapomenu.  Prohlížel jsem příspěvky na Facebooku a do očí mě upoutala nabídka na pořízení rodinného domu od Ekonomických staveb za měsíční splátku přibližnou té, co jsme spláceli náš byt. A tenkrát to vše vzniklo.”

Důvody stavby domu na klíč

“Při myšlence nechat si postavit dům jsme se s manželkou shodli, že si necháme dům postavit komplet. Nejsem znalý současných technologických postupů, tak jsme raději vše nechali na odbornících.”

Výběr stavební společnosti

“Od rozhodnutí nechat si postavit dům, to šlo vše rychle. Při procházce jsme potkali známého, který již měl postavený nový dům v naší současné ulici. Když jsme se zmínili, že chceme stavět a sháníme pozemek, odkázal nás na majitele sousedních pozemků. A do měsíce jsme již vyřizovali koupi a převod pozemku. Pak už nám nic nebránilo oslovit Ekonomické stavby. Porovnávali jsme více stavebních společností, ale ES nám přišly jako nejlepší volba.”

Výběr domu

“Jsme tříčlenná rodina. Máme dospělého syna, který už bydlí sám s přítelkyní. To bylo hlavní pro výběr velikosti domečku. Rozhodující byla také cena. Vybrali jsme si projekt domu Slávka a financování nulová hotovost. Byla to rozumná volba jak velikosti domu, tak ceny. Dům má dispozici 4+1. My jsme si po dohodě v ES mírně pozměnili dispozice. Ve třech pokojích jsme posunuli příčky a z pracovny jsme udělali technickou místnost. V té se nachází komponenty pro tepelné čerpadlo, bojler, pračka a sušička.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Nechali jsme si veškeré záležitosti vyřízení stavebního povolení udělat u pracovníků z ES. Špatné zkušenosti nemáme. Až na malé drobnosti vše probíhalo tak, jak mělo.”

Financování stavby

“Financování jsme řešili kombinací hypotéky a stavebního spoření. Veškeré nabídky s výběrem hypotéky a stavebního spoření probíhali ve spolupráci s pracovníky z ES.”

Výstavba domu

“Celá stavba probíhala podle projektu. Jen jsme se v průběhu stavby rozmysleli a udělali otvor  a  skládací schody na půdu.”

Život v novém domě

“Do dnešních dnů naprostá spokojenost. Bylo to naše nejlepší rozhodnutí a splněný sen. Celé léto si užíváme snídaně a kafíčko na terase nebo v altánu. Společnost nám dělají také dva kocourci. Proto bychom  neměnili vůbec nic.”

pan Lubomír Duda