K vlastnímu bydlení musí člověk dozrát

“K rozhodnutí, jít do vlastního bydlení, musí člověk dozrát. Má sice nějakou představu, jak by chtěl bydlet, ale sám si do toho netroufne.”

Výběr stavební společnosti

,,Velká stavební společnost pro nás znamenala určitou jistotu, že je schopna dům dokončit bez větších potíží dle dohody, a to se nám líbilo. U ES nás oslovila nabídka doprovodných služeb, ať už to bylo vyřízení dokumentace a stavebního povolení, nebo různé záruky během stavby, placení domu po etapách a možnost volby, zda chceme určité věci vyřídit ve vlastní režii, nebo potřebujeme pomoci. Byl to příjemný pocit, že na to nejsme sami.”

 

Úpravy typového projektu domu

,,Člověk se v tom tolik neorientuje, když není, jak se říká “od fochu‘. Všechno jsme tedy probírali s projektantem a nechali si poradit.”

 

Stavba domu

“Ke kontrole stavby jsme využívali kontrolních dní, a když byla volná chvíle, zajeli jsme “nakouknout‘ i jindy. Díky našemu pracovnímu vytížení čas rychle ubíhal a než jsme se nadáli, čekala nás kolaudace. Dům jsme převzali ve smluveném termínu”.

 

Život v novém domě

,,Stavba domu byl pro nás takový odrazový můstek. Byl to jakýsi začátek nového života, který s sebou přinesl splnění snů, ale spoustu jich teprve otevřel.”

pan Novotný