ES nám postavili dům dle našeho návrhu

Vyměnili jsme rušnější život ve městě za idylické žití na venkově.


Bydlení v okresním městě manželům již neumožňovalo svou nabídkou stavebních pozemků zrealizovat svůj životní sen a to stavbu rodinného domu. „Naše město, ve kterém jsme prožili velkou část života, nabízí jen velmi málo stavebních pozemků. Většinou  jsou to pozemky svou rozlohou malé, natěsno sousedící jeden s druhým v satelitních částech, případně v záplavových oblastech. Proto jsme zkusili hledat pozemek ve vesnicích blízkých našemu městu. Pozemek, který jsme tak objevili, nás doslova okouzlil. Byl obklopený jabloňovým sadem ze strany jedné a zahradami sousedních domů ze stran  dalších, přitom to nebyla žádná odlehlá samota”.

Po koupi stavebního pozemku přišlo na řadu rozhodování, kterou stavební společnost osloví. Manželé schvilku zvažovali i realizaci dřevostavby a to především z časových důvodů, kdy jim byla odprezentována rychlá výstavba. Nakonec po prozkoumání všech hledisek se rozhodli pro zděný dům. „Pro Ekonomické stavby jsme se rozhodli proto, že nabízejí spoustu zajímavých programů, ze kterých si jistě každý vybere ten sobě vlastní. Dále nás přesvědčila záruka, neměnné ceny stavby, platba po jednotlivých etapách stavby. Výběr této společnosti se i časem ukázal jako správný”.

Investoři zadali Ekonomickým stavbám vlastní návrh domu, který by si rádi nechali postavit. „Odborníci z Ekonomických staveb nám vytvořili projekt podle našeho vlastního návrhu a našich konkrétních představ. Vše proběhlo bez námi obávaného prodloužení přípravných termínů a navíc zcela zdarma”.

„Dalším velmi příjemným překvapením ze strany ES bylo vyřízení stavebního povolení. Toto žádná jiná námi zvažovaná stavební společnost nenabízela. S otevřenou náručí jsme tuto nabídku přijali”.

Klienti výstavbu domu hradili částečně z vlastních zdrojů a částečně využili hypotéku. „Použili jsme peníze získané prodejem bytu, ve kterém jsme původně bydleli. A zbytek hypotečním úvěrem, který nám pomohla vyřídit manažerka financí z ES. Dokonce nám pomohla zařídit lepší úrokovou sazbu, než jakou nám nabízela banka, u níž máme vedeny běžné účty”.

Samotný proces výstavby domu probíhal plynule a dům doznal i některých změn, které klienti požadovali. Stává se tomu zcela běžně, neboť až při osobní prohlídce rostoucí stavby si člověk uvědomuje prostor, a chce si své nové bydlení maximálně uzpůsobit. „Pokud jsme některé položky z dodávky vyloučili, nahradili jsme je  většinou kvalitnějšími – tudíž i obvykle dražším typem materiálu (např. u střešní krytiny, okapů či parapetů), bylo tak plněno naše přání”.

Po dokončení domu se klienti rychle přestěhovali do nového domova a po jeho zařízení již plánovali zvelebování okolí domu. „Plánů máme ještě spoustu. Čeká nás ještě budování terasy, oplocení samotného pozemku”.

“Jsme více jak stoprocentně přesvědčeni, že naše rozhodnutí svěřit stavbu do rukou odborníků z Ekonomických staveb bylo správné. Za sedm měsíců bychom při stavbě svépomocí v žádném případě ještě nebydleli”.

Manželé Fukasovi