Ekonomické stavby – stavba domu bez prodlev

Ačkoliv manželé Čubanovi oba vyrůstali v paneláku, při plánování rodiny se rozhodli, že pro své dítě by chtěli něco jiného.  Při rozhodování postupovali velmi prakticky, hlavní roli hrála především dostupnost do škol, zaměstnání a MHD. Ten správný pozemek hledali dva roky, pečlivý výběr se vyplatil.

„Rozhodnutí o stavbě domu na klíč padlo již při našich prvních úvahách. Bylo ovlivněno naší časovou zaneprázdněností a také finanční stránkou. Nechtěli jsme několik let platit nájemné v bytě a přitom financovat stavbu. Plánovali jsme se soustředit na zařizování interiéru a přípravu příchodu nového člena rodiny.“

Manželé byli rozhodnuti pro zděný dům a společnost pro samotnou stavbu vybírali stejně pečlivě jako pozemek i zde měli přesně daná kritéria.

„Od počátku jsme byli rozhodnuti pro zděný dům, hledali jsme proto stavební společnost, která má se stavbou zděných domů dlouholeté zkušenosti a dobré reference. V nejužším výběru nám zbyly dvě společnosti. Zvolili jsme ES, u nichž nás oslovila jejich nabídka změny vnitřních dispozic a doba stavby domu.

Investoři měli zcela jasnou představu, jak by budoucí dům měl vypadat. Nejvíce se jim zalíbil dům Petra a při konzultacích rovnou provedli dispoziční úpravy. Také využili dalších služeb poskytovaných ES zdarma, při vyřizování stavebního povolení.

„Při konzultaci nad projektem jsme změnili rozmístění místností a dům nechali prodloužit, abychom dosáhli velikostí místností, které  jsme si představovali. Uvítali jsme  také možnost vyřízení stavebního povolení, byl to další bonus, který jsme získali výběrem právě společnosti Ekonomických staveb a po zkušenostech s vyřizováním el. přípojky na ČEZ, jsme byli opravdu rádi, že to běhání po úřadech nemusíme absolvovat znovu.

Po té, co bylo vydáno stavební povolení, započala stavba na přelomu března a dubna a  probíhala velmi svižně.

„Na stavbu jsme jezdili i mimo plánované kontrolní dny, protože jsme to měli blízko, tak jsme to brali jako výlet. Průběh stavby probíhal dle plánu, velmi svižně a bez prodlev.

Na nový prostorný domov si rodina zvykla rychle.

„V prvních dnech po nastěhování jsme se v novém domě trochu hledali. Dnes už jsme si na ten velký prostor zvykli a za nic bychom se nevrátili zpět. Své oblíbené místo si v domě našel i náš pes, naši postel :o).  Naše „miminko” již chodí, a tak jsme mu zbudovali hernu, v níž si dokáže hrát i celý den.

manželé Čubanovi