Ekonomické stavby – profesionalita pro klienty

Pro ty, kteří touží po klidu venkova, ale neradi ztrácejí kontakt s velkoměstem, by se mohlo zdát bydlení Hájkových jako ideální. Poklidná vesnička vsazená na okraj Prahy přinesla mladým manželům pozemek pro jejich nový dům a zároveň dokonalý prostor pro založení rodiny.


Mladí manželé se rozhodli pro stavbu domu na klíč, jelikož na výstavbu svépomocí si vzhledem k neznalosti oboru netroufali. „Byli jsme plni obav. Každý nás strašil, co stavba domu obnáší a líčil nám vše v černých barvách. Také jsme navštívili stavební úřad a při pohledu na štos dokumentů, které bychom museli sami vyřizovat, nám bylo jasné, že to sami nezvládneme. Oba jsme pracovně zaneprázdněni a na běhání po úřadech bychom těžko hledali čas.”

Investoři tedy hledali stavební firmu, která by jim poskytla veškerý servis spojený s vyřízením stavebního povolení, tvorbou projektu a samotnou realizaci stavby domu.
„Chytali jsme se každého stébla. Jedním takovým stéblem byly Ekonomické stavby. Jejich široká škála služeb byly nepřehlédnutelná, a tak jsme příliš neváhali s osobní návštěvou pobočky.”

„Manažer ES nám vysvětlil celý proces stavby domu, jak a co bude nutné zařídit, jaké jsou možnosti financování stavby, jakým způsobem budou vyřizovat dokumenty. Odcházeli jsme s plnou hlavou informací a klidem v duši, že jsme kápli na tu správnou společnost.”

Přidělený manažer projektu pomohl mladým klientům s výběrem vhodného domu a v průběhu projektování byl nápomocen i v oblasti financování díla. „Hypotéka pro nás byla jasná volba, ale také jsme využili programu „Nulová hotovost”, díky kterému jsme mohli začít s přípravou i bez vlastní hotovosti.”

Stavba domu byla zahájena na jaře a práce na realizaci domu šly plynule. „Celkově bychom hodnotili průběh pozitivně. Žádná stavba není plná kouzelníků, ale my jsme se drželi hesla, že každý problém má své řešení, a zřejmě i díky tomu to vše dopadlo k naší spokojenosti. Měli jsme to štěstí, že jsme narazili na partu profesionálů, kteří jsou na svém místě a vědí, co dělají. To nás uklidňovalo a povzbuzovalo v budování našeho snu. Máme radost z nového a moderního bydlení. Náš dům je krásný a jsme v něm opravdu spokojeni.”

manželé Hájkovi