Dům od ES – život jako v pohádce

“Naším původním bydlením byl byt v panelákovém domě. K tomu jsme si pořídili menší zahradu s chatkou a občas tam přespali. Moc se nám to líbilo a to nás přivedlo k tomu, pořídit si vlastní rodinný dům se zahradou. Z počátku nebylo tolik peněz (měli jsme několik malých půjček), ale po mateřské žena našla dobře placenou práci a to nám napomohlo splnit si náš sen.”

Důvod stavby domu na klíč

„Stavět svépomocí jsme neplánovali. Pro firmu je mnohem jednodušší vyřídit ke stavbě veškerou administrativu a také nechat si postavit dům na klíč trvá kratší dobu než stavba svépomocí. Zajímavá byla pro nás myšlenka, že přijdeme k hotovému a nemusíme se o nic starat.”

Výběr domu a stavební společnosti

„Představu o stavební společnosti jsme vůbec neměli. Vše jsme hledali na internetu. Na počátku jsme také uvažovali, jako jednu z variant, dřevostavbu. Po zvážení všech pro a proti, po prohlédnutí pár katalogů a srovnání finanční náročnosti jednotlivých technologií, jsme se rozhodli pro zděný dům. Na Ekonomické stavby jsme narazili ale čistě náhodou v jednom časopisu. Líbili se nám služby a programy, které společnost nabízela”.

Vyřízení stavební povolení od ES

„Máme s úřady velmi špatné zkušenosti. Také jsme časově velmi zaneprázdněni, proto jsme možnost, že za nás Ekonomické stavby vše vyřídili, přivítali. To, že za nás ES vše vyřídí zdarma jsme věděli již předem a bylo to samozřejmě příjemné”.

Výstavba domu

„Průběh stavby byl poměrně rychlý. První výkop a základy trvaly zhruba měsíc a pak jsme hned začali čerpat hypotéční úvěr. Vše se pak odvíjelo od jednotlivých stavebních etap.  Sem tam něco zaskřípalo, jako na každé stavbě, ale vždy se vše vyřešilo. Stavbu jsme měli možnost sledovat průběžně i mimo plánované kontrolní dny. I přes občasné špatné počasí vše probíhalo v pohodě”.

Život v novém domě

„V novém domě se nám žije velice dobře. Díky ES jsme tu jako v pohádce. Nikdy bychom neměnili. Byl to náš sen, který se nám splnil. Naše děti mají každý svůj pokoj a my můžeme s manželkou sedět v obývacím pokoji u hořícího krbu…”.

pan Pavel Říha