Dům od ES – víte, za co platíte

„I přes to, že jsem si chtěl nechat dům postavit kompletně, neznamenalo to pro mě, že bych v ES složil peníze do komínku výměnou za klíče od nového domu. Chtěl jsem mít přehled a být součástí celého procesu, a to se mi splnilo.“


Pan Veselý bydlel s rodiči v nájemním bytě v Praze. V bytě se mu zůstávat nechtělo, protože jeho majitel neustále zvedal nájemné a byt si nemohl ani odkoupit do osobního vlastnictví, což pro něj bylo dost nevýhodné. „V této situaci mě zachránila babička, která mi darovala polovinu svého pozemku.  Mohl jsem tedy začít stavět vlastní dům. Po všech propočtech jsem totiž zjistil, že splátka na dům mi vyjde stále levněji než nájem v bytě. Nebyl tedy důvod otálet”.

„Věděl jsem, že potřebuji spolehlivou stavební firmu, která mi dům postaví kompletně. Internet pro mě byl nejdostupnější nástroj ke hledání takové společnosti. Velmi mě zaujalo zpracování stránek Ekonomických staveb. Na první pohled působily profesionálně, a jak se později ukázalo, jasně mluví i za celou společnost. ES nabízely velkou škálu možností a služeb, což jsem u ostatních stavebních společností postrádal”.

Pan Veselý chtěl mít detailní přehled o tom, za co vlastně platí, jaké budou použity stavební materiály. „U „Ekonomek“ jsem měl stavbu jako na talíři. Mohl jsem také využít i dalších výhod, jako byl typový projekt, zřízení stavebního povolení zdarma či garance pevné ceny domu. To vše společně rozhodlo o mé volbě”.

Investor si z nabídkového katalogu vybral dům Miluška. Projekční práce se daly rychle do pohybu a po vyřízení stavebního povolení a financování stavby přišla na řadu samotná realizace domu.

„Předem jsem si udělal jasno, jaké materiály a barvy chci v domě použít. Zároveň ale dobře vím, že nejsem žádný stavbař nebo odborník v tomto oboru. Takže jsem technickou stránku s radostí přenechal povolaným a já se věnoval spíše těm estetickým stránkám věci. Stavbu jsme ale pečlivě sledovali a dělali si jakousi soukromou fotodokumentaci”.

Po dokončení a předání domu se klient rychle nastěhoval a těšil se z pocitu, jak se bude probouzet ve vlastním domě. „Ten pocit je k nezaplacení! Nikdy předtím mě nenapadlo, že postavit dům může být vlastně docela snadné a jaký kousek od spokojenějšího života jsme byli. Je pravdou, že se spousta věcí změnila, přibylo práce kolem domu a určitá odpovědnost za vlastní majetek. Ale jsou to vlastně vcelku příjemné změny, protože si budujeme vlastní nový domov”.

pan Veselý