Dům na míru od ES

“Důvodem změny a stavba domu na jiném pozemku byl ruch kamionů a aut, často projíždějících kolem  stávajícího domu. Se dvěma dcerami a psem jsem nás chtěl přestěhovat na klidnější místo. Navíc se nabízel k prodeji pozemek ve vedlejší vesnici (společná škola, rodina blízko, atd.)”.

Výběr domu a stavební společnosti

„Ekonomické stavby měly dobré reference od jiných majitelů domů, kterým firma již stavěla. Navíc byla schopna dodat komplexní služby a velký výběr katalogových typových domů. Kontakt na ES jsem našel na internetu. Nechal jsem si poslat katalog zdarma a již po prvním setkání s manažerem projektu mi připadla společnost profesionální a spolehlivá”.

Výběr domu

„Potřeboval jsem 2 dětské pokoje, ložnici, obyvák, kuchyň, jídelnu a pracovnu. ES měly v nabídce vkusný jednoduchý a funkční typ N14 a s menšími úpravami (pracovna místo garáže), víc nepotřeboval a jsem zcela spokojený”.

Vyřízení stavební povolení od ES

„Z vyřízení stavebního povolení vlastními silami jsem měl docela strach. Nikdy před tím jsem dům nestavěl a neměl jsem vůbec ponětí, co vše je potřeba. Byl to i jeden z důvodů, proč jsme si vybrali ES, které za nás stavební povolení a veškerou administartivu zařídily.”

Život v novém domě

„V novém domě se žije skvěle. Jsme překvapen nízkými náklady na provoz, přiměřenou snad všech místností (což je velmi těžké si podle výkresu představit). Jediné, co bych asi příště změnil je pozemek. Stavěl jsem ve svahu a to bych asi už neopakoval. Teď vše vypadá hezky a členitě, ale vícenákladů a času to stálo velmi mnoho (svahování, terasování, podpěrné zdi a budovy, atd.).”

pan Mlýnek