Bydlíme v domě od ES

“Naše původní myšlenka byla koupě bytu v novostavbě v Praze, ale aktuální cenová situace nás od našeho plánu odradila. Proto jsme se rozhodli nechat si postavit rodinný dům.”

Důvod stavby domu na klíč

“Již dopředu jsme počítali s tím, že určité věci zvládneme svépomocí. Ale v tak obsáhlém procesu jako je stavba domu to byly jen maličkosti jako je malba, zahradní úpravy atd.”

Výběr domu a stavební společnosti

“Kontakt na ES jsme našli na facebooku. Zaujala nás nejen pestrá nabídka typových domů, ale i programy financování, které firma nabízí.  Mysleli jsme si, že v typu domu máme jasno. Původně jsme chtěli dům typu bungalov.  Změna  plánu nastala po konzultaci s manažery ES, kdy jsme si nechali poradit, a vzhledem k velikosti pozemku a restrikcím stavebního úřadu  se rozhodli pro patrový dům.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Administrativa je vždy časově náročná a nepatří mezi naše oblíbené činnosti. Proto jsme tuto služby velmi rádi využili.”

Financování stavby

“Financování stavby proběhlo formou hypotéky a překlenovacího úvěru s tím, že jsme měli část hotovosti, která byla použita jako záloha na některé platby nad rámec smlouvy.”

Výstavba domu

“Stavbu jsme sledovali velmi často. Byli jsme  spokojeni jak nám dům roste a to hlavně díky perfektně odvedené práci ze strany našeho manažera stavby p. Skaly.”

Život v novém domě

Plánů máme ještě mnoho. Práce kolem domu nikdy nekončí, je stále co zvelebovat. Potřebujeme teď hlavně upravit zahradu a  zbudovat garážové stání.  Ale neměnili bychom, libí se nám žít v blízkosti přírody na čerstvém vzduchu. Rozhodli jsme se správně.”

pan Burda