Bydlení a podnikání v novém domě od ES

Paní Cupalová řešila změnu bydlení a přesun svého pracoviště z pronajatých prostorů do nového domu.

“Ano, v první řadě to byla především potřeba vytvořit si pracoviště. O prostory k bydlení šlo až ve druhé řadě, a to samozřejmě s tím, že pokud už si nechám postavit jednu budovu, mohu ji využít i pro bydlení. Což pro mě znamená značnou úsporu času s dojížděním. K myšlence řešit pracoviště tímto způsobem jsem byla donucena okolnostmi, protože doba pronájmu mojí bývalé ordinace končila a majitel nemovitosti nám její prodloužení nepislíbil”.

Jelikož měla investorka zkušenosti se stavbou rodičů, rozhodla se pro realizaci svého projektu stavební společností. „Rodiče stavěli postupně a čistě ze svých příjmů, a tak se stavba protáhla na 10 let, a to nemluvím o čase a úsilí, které je to stálo. Chtěla jsem v každém případě stavbu řešit  jinak”.

V projektové fázi doznal typový projekt domu značných úprav, neboť bylo zapotřebí celé přízemí domu upravit na funkční ordinaci. Ekonomické stavby pomohli investorce s vyřízením odkupu pozemku a zajištění financování. Po vydání stavebního povolení nic už nebránilo zahájení stavby domu s ordinací.

„Ujal se nás náš manažer stavby ze strany ES, který se o nás po celou dobu stavby až do kolaudace staral, a pracovalo se, pokud podmínky dovolily, i během zimy. Byla jsem velice ráda, když se stavba zkolaudovala a vše odpovídalo jak mým představám, tak potřebám úřadů. Má kolegyně si jen pár metrů od nás postavila lékárnu, další sousedka je rovněž praktická lékařka pro dospělé, ačkoliv ona začala se stavbou před námi, skončili jsme dř̌íve a v dohodnutém termínu”.

Dnes již investorka pracuje s pacienty ve své ordinaci a podkroví domu využívá pro bydlení. Ráda vzpomíná na moment, kdy se rozhodla realizovat svůj životní projekt.

„Byly i chvíle, kdy jsem měla strach, do čeho jsem se to pustila, ale jak ze strany manažera stavby, tak i dalších pracovníků na stavbě se mi dostalo vždy pomoci a vše skončilo tak, jak mělo”.

paní Coupalová