Vysněný dům bez naspořených financí

Postavit si vysněný dům i s téměř nulovou hotovostí? S Ekonomickými stavbami je to možné. Manželé Tomáš a Iveta to dokázali. Přečtěte si jejich příběh o splnění jejich společného snu.

Manželé Tomáš a Iveta již dříve investovali do koupi pozemku. Později se rozhodli opustit rušné město a postavit si vlastní dům. Neměli však dostatek naspořených finančních prostředků na jeho výstavbu. Zaujala je však nabídka služeb stavební společnosti Ekonomické stavby a jejich finanční program „Nulová hotovost“. Jaký byl celý jejich příběh?

Manželé Tomáš a Iveta bydleli v panelovém bytě. Život v rušné části města jim do určitého času vyhovoval. Měli blízko do práce, do školy a také do obchodu. S přibývajícím věkem zatoužili po větším soukromí a klidu. Jejich snem bylo postavit si vlastní dům v klidné lokalitě mimo město. Před lety investovali do koupě pozemku a nastal čas, kdy si reálně začali pohrávat s myšlenkou zrealizovat si tento společný sen. Na stavbu však neměli dostatek naspořených finančních prostředků, a tak se rozhlédli po možnostech, jak si i navzdory tomu splnit svůj sen co nejdříve. Prohlédli si nabídky stavebních firem a jejich možnosti financování. Od svých známých měli dobré reference na společnost Ekonomické stavby. Právě zde je zaujal program financování pod názvem „Nulová hotovost“. Tato nabídka je okamžitě oslovila, a proto si dohodli osobní jednání v sídle společnosti.
Ochota a lidský přístup lidí z ES v nich vzbudil pocit důvěry. Na osobní schůzce jim vysvětlili, jak jejich finanční programy fungují a společně s nimi vyhodnotili, že nejvhodnějším pro ně bude skutečně právě program, se kterým můžou začít stavět i s téměř nulovou hotovostí na účtě.

Následoval výběr vhodného domu. Klienti dříve uvažovali o dřevostavbě, ale nakonec se kvůli negativní zkušenosti jejich přátel rozhodli pro klasický zděný dům. Jejich pozemek byl ale úzký a bylo nutné dodržet požadovanou vzdálenost od místního potoka, sousedního domu a také od cesty.
Výběr domu ovlivnily také jejich finanční možnosti. Vzhledem k věku jim nebyl schválen požadovaný hypoteční úvěr, a tak se rozhodli pro menší dům s dispozičním řešením 4+kk. Projekt vybraného domu upravili jejich individuálním potřebám, tak aby splňoval kritéria úzkého pozemku.
Výstavbu na chvíli zbrzdily neshody se sousedem, který trval na posunutí domu o 1,5m. Vše však dobře dopadlo a Ekonomickým stavbám se nakonec podařilo získat právoplatné stavební povolení pro své klienty Také vztahy se sousedem se rychle urovnaly a konečně bylo možné začít se stavbou.

Manželé Tomáš a Iveta stavbu pravidelně sledovali a těšili se z toho, jak jejich sen postupně rostl přímo před očima. Svoji důvěru plně vložili do rukou zkušené stavební společnosti. Nad stavbou svépomocí vůbec neuvažovali. Uvědomovali si, že by je to stálo mnohem více času a peněz. „Najít dobré mistry, kteří mají volný termín, by bylo velmi náročné“, říká pan Tomáš. A dodal, že nechat vše na stavební společnost je osvobodilo od mnohých starostí.

Jejich nový domov považují za splnění velkého snu. Do rušného města by se už nevrátili a svůj klid, soukromí a pohodu v novém domě si naplno užívají.

manželé Iveta a Tomáš