Velký dům pro mladou rodinu

“Mít vlastní dům byl naším snem už od dětství. V našem případě ovšem nejde o splnění snu až teď, ale už teď. Přítelkyně má 26 a já 26 let. Stavbu jsme reálně začali řešit již před 4 lety. Klidně bych stavěl už v 19 letech, ale chvíli trvá než se člověk vypracuje tak, jak by chtěl. Stavba domu není opravdu levná záležitost a navíc s přítelkyní nepocházíme z bohatých rodin. Finančně nám tedy nikdo nepomáhal.”

Důvod stavby domu na klíč

“Přesně tak, okolo sebe vnímáme lidi, kteří stavěli RD buď svépomocí a stavěli ho několik let nebo jim to už mnoho let trvá a nejsou ani v půlce. My chtěli dům co nejdříve a těšili jsme se do hotového a na to, jak si ho budeme vybavovat. Průběh stavby úplně bezstarostný nebyl, ale naštěstí se přes ES dalo vždy cokoliv vyřešit a to jak dopředu, tak i zpětně.”

Výběr domu 

“Napadlo nás, že si typový dům vybereme od Ekonomických staveb, protože výběr byl opravdu bohatý. Ale věděli jsme zároveň, že když nějaký dům vybereme, budeme ho chtít upravit dle svých představ, aby byl náš dům originální. Tuším, že se jednalo o dům František 16, který jsme podle nás dost upravili.“

Vyřízení stavební povolení od ES

“Zaprvé nesnáším administrativu a s ní spojenou byrokracii a pak člověk, který podniká, nemá moc času naplno se věnovat i stavbě RD, vč. vyřizování stavebního povolení.”

Financování stavby

“Dům jsme financovali  z hypotéčního úvěru a také z vlastních zdrojů. Hypotéku  jsme měli na dům a pozemek.”

Výstavba domu

“Stavu jsme začali na podzim. Udělala se tedy základová deska a přes zimu stála cca 3 měsíce. Pak od března stavba zase pokračovala.”

Život v novém domě

“Musím říci, že kromě nás a rodiny, také spousty přátel a vlastně všichni si zamilovali naši wellnes místnost, ve které máme krásnou finskou saunu pro cca 10 lidí, parádní velkou vířivku, posezení u sauny a úžasné sprchy. Vše je realizováno v nejmodernějším stylu. Na ničem se nešetřilo a tady se líbí snad všem.  A to už u nás na návštěvě bylo během dvou měsíců odhadem přes 40 lidí. Musím ovšem konstatovat, že nejvíce času trávíme s rodinou/přáteli, ale i sami v obývacím pokoji s kuchyní, kde je spousta prostoru k sezení, stání okolo ostrůvku nebo třeba k tancování před televizí apod.”

pan Adam Špil