Stavba rodinného domu dle plánu

“Hlavním důvodem, proč jsme se rozhodli stavět, byla touha po klidném bydlení na vesnici. Chtěli jsme mít vlastní zahradu a nechtěli jsme být rušeni sousedy, kteří ve společném bytovém domě žijí.”

Důvod stavby domu na klíč

“S výstavbou domu nemáme vůbec žádné zkušenosti a také časově bychom stavbu nezvládli – manžel pracuje v zahraničí. Stavba domu na klíč byla pro nás ideální volba.”

Výběr stavební společnosti

“Po našem rozhodnutí, nechat si postavit dům na klíč, jsme začali samozřejmě hledat stavební společnost, která nám dům postaví. Hlavně jsme hledali firmy v našem okolí, zajímaly nás podmínky spolupráce a v neposlední řadě typy domů, které firmy nabízely.”

Kontakt stavební společnosti

“Kontakt na ES jsme našli na internetu.  Velmi se nám líbily nabízené typy domů a i to, že se firma nacházela v našem okolí.”

Výběr domu 

“Nechali jsme si zaslat od ES katalog domů, ze kterého jsme si v klidu doma  a po  zvážení všech našich požadavků vybrali již konkrétní projekt domu. A s tímto typem jsme šli na první jednání se zástupci firmy.“

Vyřízení stavební povolení od ES

“Vyřízení stavebního povolení od ES nás potěšilo a bez váhání jsme službu využili. V předchozích letech jsme s chozením po úřadech a jednáním s úředníky neměli dobré zkušenosti.”

Financování stavby

“Stavbu domu jsme financovali z hypotéky. A vše probíhalo hladce.”

Výstavba domu

“Stavbu  jsem sledovali téměř denně.  Vše probíhalo  podle plánu. Vlastně za celou dobu výstavby nevznikly žádné problémy, které by stavbu domu zbrzdily.“

Život v novém domě

Do původního bydlení bychom se rozhodně vrátit nechtěli. Bydlí se nám výborně, užíváme si klidu, zahrady, přírody. Bydlení v našem domě předčilo naše očekávání.”

manželé Šajnerovi