Šťastný domov – dům od Ekonomických staveb

“Naše původní bydlení bylo v nájemném malém bytě 2+KK v rušné části Plzně. Když se nám narodila dcera a byt pro nás začal být malý, museli jsme začít řešit bydlení nové. Toužili jsme mít vlastní dům, žít jako rodina s dětmi na klidném a tichém místě. Začali jsme proto hledat vhodný pozemek na hezkém místě. K tomu jsme se snažili naspořit alespoň část financí na stavbu domu.”

Důvod stavby domu na klíč

“Se stavbou domu my ani nikdo z našeho okolí nemáme vůbec žádné zkušenosti. Víme také, že stavba domu je velmi časově i organizačně náročná ,a toto jsme řešit nechtěli. Proto nechat si postavit dům na klíč, byla pro nás jediná možnost.”

Výběr stavební společnosti

“Poté, co jsme se rozhodli nechat si postavit rodinný dům na klíč, jsme začali hledat vhodnou stavební společnost. Hledali jsme podle referencí, důležitá pro nás byla konečná a pevná cena, rychlost, spolehlivost, předem jasně domluvené podmínky stavby, dostupnost atd. Všechny  tyto  podmínky  ES splňovaly, a proto jsme se rozhodli zadat stavbu  právě jim.”

Kontakt stavební společnosti

“Kontakt na ES jsme našli na internetu. Měli jsme i kladné reference od známých. Nic jsme nenechali náhodě, důkladně jsme porovnávali nabídky i jiných firem, ale ES nás oslovily nejvíce. Kontaktovali jsme ES a nechali si zaslat katalog domů. Vše měly perfektně připravené a zpracované, líbil se nám jejich profesionální přístup. Ke konečnému rozhodnutí nám stačili 2 schůzky + 2 telefonáty a měli jsme jasno.” 

Výběr domu 

“Jistou představu o tom, jak má náš dům vypadat, jsme měli. Dále jsme inspiraci hledali v katalogu ES. Náš požadavek byl malá zastavěná plocha, tzn. patrový dům, dispozičně jsme chtěli 5 + KK a garáž. Nejvíce našim představám odpovídal dům Lenka 2.  A ten jsme nakonec po drobných úpravách zvolili.“

Vyřízení stavební povolení od ES

“Se stavbou domu jsme chtěli mít minimální starosti, a proto nás tato služba ES velmi potěšila a s radostí jsme jí využili.”

Financování stavby

“Stavbu domu jsme financovali částečně z vlastních zdrojů a dále z hypotéky postupným čerpáním v závislosti na jednotlivých etapách stavby.”

Výstavba domu

“Stavba začala za 4 měsíce od podepsání smlouvy. Zdržela nás koupě pozemku a vyřízení hypotéky. “

Život v novém domě

Díky našemu novému bydlení žijeme na klidném místě v přírodě. Naše děti si mohou bezstarostně hrát na zahradě. Plánů máme dost. Ještě nás čekají venkovní práce jako je dodělání terasy, chodníčků kolem domu, úprava zahrady atd. V našem domě se celé naší rodině žije krásně a spokojeně a určitě bychom neměnili.”

manželé Weberovi