Šťastnější život

“Ten pocit probouzet se ve vlastním domě je k nezaplacení! Nikdy před tím mě nenapadlo, že postavit dům může být vlastně docela snadné a jaký kousek jsme byli od spokojenějšího života.“

„I přes to, že jsem si chtěl nechat dům kompletně postavit, neznamenalo to pro mě, že bych v ES složil peníze do komínku výměnou za klíče od nového domu. Chtěl jsem mít přehled a být součástí celého procesu a to se mi splnilo.“

Počáteční rozhodnutí odejít z městského bytu bylo pro klienta reálnější v momentu, kdy od své babičky obdržel pozemek pro stavbu domu. Při výběru vhodné stavební společnosti a získání informacích o ní mu byl velmi nápomocen internet a webové stránky firem.

„Věděl jsem, že potřebuji spolehlivou stavební firmu, která mi dům postaví kompletně. Internet pro mě byl nejdostupnější nástroj ke hledání takové společnosti. Velmi mě zaujalo zpracování stránek Ekonomických staveb. Na první pohled působily profesionálně, a jak se později ukázalo, jasně mluví za celou společnost. ES nabízeli velkou škálu možností a služeb, což jsem u ostatních stavebních společností postrádal”.

Po zaslání katalogu domů ES si investor vybral dva typové projekty za své favority a na následné osobní schůzce se zástupcem ES bylo rozhodnuto.

„Mám rád jednoduchost a věřím, že je v ní síla. Navíc jsem zastáncem toho názoru, že i v případě, že si vyberu typový projekt, bude můj dům jedinečný právě díky mnou zvoleným barvám, či dotvoření prostředí kolem domu. V katalogu jsem měl dva favority, z nichž jako vítězka vzešla Miluška”.

Projektová fáze šla velmi rychle za velkého zájmu investora. Vybrané stavební materiály byly s klientem konzultovány, aby vznikl dům dle představ budoucího majitele. Vyřízení stavebního povolení a sestavení položkového rozpočtu pak bylo pro klienta příjemným bonusem.

„Jak už jsem zmínil, chtěl jsem si nechat dům postavit na klíč. Ale zároveň jsem chtěl mít přehled o tom, jak se můj dům staví, jaké materiály se používají a za co vlastně platím svoje peníze. U „Ekonomek“ jsem měl stavbu jako na talíři. Zároveň jsem mohl využít i dalších výhod, jako bylo použití typového projektu, zřízení stavebního povolení zdarma, či garance pevné ceny domu. To vše společně rozhodlo o mé volbě”.

Samotná stavba domu probíhala dle předem schváleného plánu a časového harmonogramu.

„Hodně jsem přemýšlel o tom, jak bude dům vypadat. Předem jsem si tedy udělal jasno, jaké materiály a barvy chci v domě použít. Zároveň ale dobře vím, že nejsem žádný stavbař, či odborník v tomto oboru. Takže jsem technickou stránku s radostí přenechal povolaným a já se věnoval spíše těm estetickým stránkám věci. Stavbu jsme ale pečlivě sledovali a dělali si jakousi soukromou fotodokumentaci”.

Po předání hotového domu se investor mohl nastěhovat a začít si užívat klidného soukromí a nového stylu bydlení.

„Ten pocit probouzet se ve vlastním domě je k nezaplacení! Nikdy před tím mě nenapadlo, že postavit dům může být vlastně docela snadné a jaký kousek jsme byli od spokojenějšího života. Je pravdou, že se spousta věcí změnila, přibylo práce kolem domu a určitá odpovědnost za vlastní majetek. Ale jsou to vlastně vcelku příjemné změny a práce, protože si budujeme náš nový domov”.

Roman Veselý