Splněný sen – dům od Ekonomických staveb

“Po rozvodu jsme se s mojí partnerkou rozhodli o společném soužití a začali řešit bydlení. Oba dva jsme původně bydleli v bytě a postupem času naráželi na problémy, které toto bydlení přináší. Je to především jistá ztráta soukromí, kolem Vás bydlí další nájemníci, sdílíte s nimi společné prostory i zdi a to přináší komplikace. Takže bydlení v rodinném domě pro nás znamenalo hlavně klid a soukromí a shodli jsme se společně na tom, že je to i náš velký sen.”

Důvod stavby domu na klíč

“O tom, že si necháme postavit dům na klíč, jsme měli od začátku jasno. Stavba domu je podle nás velice složitý proces, kde je potřeba skloubit mnoho profesí jak technických, tak i administrativních a vše je velmi časově náročné. 

Ale i přesto jsme byli připraveni si částečně budovat dům svépomocí a ES je jedna z mála firem, která tuto možnost svým klientům nabízí. I to bylo jedno z důvodů, proč jsme se rozhodli spolupracovat právě s ES.”

Výběr domu 

“Nejprve jsme se rozhodovali o typu domu. Zvažovali dřevostavbu nebo dům zděný, poptávali jsme se u známých a sbírali postupně informace.  Nakonec jednoznačně vyhrál dům zděný. Následoval výběr stavební firmy, která by nám v našich požadavcích nejvíce vyhovovala. Zase jsme vycházeli s doporučení od známých, na řadu přišel internet, kde jsme hledali články, recenze, atd. Naše požadavky byly především flexibilita ve vztahu k financím, komplexnost služeb a možnosti individuálních úprav . Vše tyto naše požadavky ES splňovaly a po osobní schůzce se zástupci firmy bylo vlastně rozhodnuto.“

Kontakt stavební společnosti

“Kontakt na ES vlastně objevila naše známá, kterou ES zaujaly. Následně jsme si kontakt na firmu vyhledali na internetu, zároveň navštívili již zrealizované stavby a hned si domluvili schůzky se zástupci firmy. Měli jsme pro manažera projektu připraveno spoustu otázek. Všechny nám byli ochotně a srozumitelně vysvětleny a my se zhruba po dvou týdnech rozhodli pro spolupráci s Ekonomickými stavbami.”

Vyřízení stavební povolení od ES

“Oba dva máme velmi časově náročné zaměstnání. Já osobně pracuji v gastronomii a během svého dosavadního života  jsem se již s touto administrativou setkal a můžu říci, že shánění razítek, odborných posudků, povolení, atd. je pro mě noční můra. Když jsem viděl na našem pozemku na plotě  oznámení, že je stavba povolena, měl jsem pocit, že snad sním. ”

Financování stavby

“Stavbu jsme financovali zčásti z vlastních zdrojů, hypotéky a na začátku jsme využili překlenovací úvěr od ES. Na začátku nám vznikla komplikace s koupí pozemku a hypotékou.  Velmi nám v tomto pomohla manažerka financí, která měla vždy návrh, jak vzniklou situaci vyřešit, a vše se nakonec podařilo.”

Výstavba domu

“Stavbu jsme sledovali průběžně a nad rámec plánovaného předávání . Překážek vzniklo několik a především ze strany dodavatelů, ale pokaždé nám ES pomohliy vše vyřešit. Teď víme, že bylo 100% správné nechat stavbu odborníkům. Hlavně a také proto, že každé vzniklé problémy, které jsou se stavbou domu spojené, rychle a hladce vyřeší.”

Život v novém domě

“V novém domě se nám bydlí skvěle a za nic bychom neměnili. Ještě nás čeká hodně práce s doděláváním – cestičky a chodník, terasa, vjezd pojezdová vrata. Oba dva jsme si splnili sen a užíváme si to.”

pan Šanda a paní Miňovská