Radost z krásného domu od ES

Rodina Tíkových bydlela v nájmu v bytovce se čtyřmi byty, a když se začalo jednat o jejich odprodání do osobního vlastnictví, nastaly mezi nájemníky neshody, které jen uspíšily rozhodnutí bydlet ve vlastním domě se zahradou.

Vzhledem velkému pracovnímu vytížení a časté práci v zahraničí věděli manželé již od počátku, že chtějí stavbu domu na klíč. Co nebylo rozhodnuto, byl typ stavby. Nakonec se však manželé rozhodli místo dřevostavby pro zděný dům.

„Možnost nechat si dům postavit na klíč byla pro nás jediným a nejlepším řešením. Budovat stavbu svépomocí nás nelákalo, chyběly nám zkušenosti a také by se nám doba výstavby prodloužila. Uvažovali jsme i o dřevostavbě, naše rozhodnutí přiklonit se ke stavbě zděného domu asi nejvíce ovlivnilo používání léty prověřených technologií a množství již zrealizovaných domů Ekonomickými stavbami, z nichž některé jsme měli možnost vidět na vlastní oči.

Klienti pečlivě vybírali typ domu dle svých možností. Při výběru materiálů uvítali odborná doporučení.

„Po vyhodnocení všech informací a zvážení všech pro nás důležitých aspektů, především celkové ceny domu a výše měsíční splátky, jsme se rozhodli pro realizaci projektu rodinného domu Petra. S výběrem materiálů jsme si nechali poradit od odborníků z ES, už vzhledem k jejich dlouholetým zkušenostem se stavbou zděných rodinných domů.

Po vydání stavebního povolení a vyřízení hypotečního úvěru započala stavba, kterou manželé bedlivě sledovali.

„Sledovali jsme stavbu domu i mimo plánované předání jednotlivých etap, především proto, abychom se ujistili, že jsou naše investované peníze ve správných rukách. Případné dotazy ohledně stavebních postupů a použitých technologií jsme ihned konsultovali s manažerem stavby, který nám vždy vše ochotně vysvětlil a tím zjednal klid v naší duši.

Manželé by se již k původnímu bydlení nevrátili.

„V žádném případě bychom se nechtěli vrátit do našeho dřívějšího bytu. Problémy s užíváním společných prostor a opakující se hádky s ostatními nájemníky nám opravdu nechybí. Bydlení ve vlastním domě s velikou zahradou, posezením na terase v houpačce, grilování s pohledem na jezírko a cachtání se ve vlastním bazénku se prostě nic nevyrovná.

manželé Tíkovi