Zasloužený důchodový odpočinek

Manželé Jankovičovi odešli z panelového domu a postavili si vlastní dům.

67 letý pan Jankovič, bydlel se svojí ženou v jednom z bratislavských panelových domů. Toužili však po kvalitnějším životě, po zahrádce a soukromí, které jim rušné velkoměsto nemohlo nabídnout. Oslovili společnost Ekonomické stavby, které jim nabídli pomocnou ruku ke splnění jejich snu.

Co Vás přivedlo k myšlence postavit si vlastní dům?

Naše vlastní touha a nespokojenost v předchozím bydlení. Pracovali jsme s manželkou celý život a stáří jsme si chtěli užít na úrovni. Rušné velkoměsto už nebylo to, co jsme potřebovali. Lákala nás představa pocitu většího soukromí, blízkost přírody a splnění velkého snu. Proto jsme se do toho pustili.

Přemýšleli jste nad stavbou svépomocí?

Ne. Ve stavbách se nevyznáme a nemáme ani žádné zkušenosti. A také vzhledem k našemu pokročilému věku jsme se rozhodli ponechat tento proces v rukách odborníků. Na internetu jsme našli Ekonomické stavby. Přesvědčilo nás množství kladných referencí, a nakonec také jejich přístup při osobní schůzce.

Vybrali jste si dům z katalogu?

Ano, dům jsme si vybrali z katalogu. ES disponují opravdu s velkou nabídkou různých domů a my si našli přesně to, co jsme potřebovali. Rozhodli jsme se pro bungalov vzhledem k jeho bezbariérovosti. Nepotřebovali jsme velký dům, protože v něm plánujeme bydlet jen dva. Já jsem toužil po garáži a projekt Katka 10 od ES splňoval všechny naše představy.

Jak jste spokojeni s přístupem Ekonomických staveb?

Jsme jim velmi vděční. Pomohli nám zrealizovat všechna naše přání. Jsou to odborníci a roky zkušeností poznáte při jejich jednání se zákazníky a také při kvalitě provedené práce. Potěšilo nás, že za nás vyřídili stavební povolení, a ještě k tomu zadarmo. Doporučuji je každému, kdo plánuje stavět dům.

Jak jste financovali stavbu domu?

Výhodou důchodového věku je, že pokud se naučíte ve svém životě rozumně zacházet se svými penězi, později si umíte financovat dům i bez hypotečního úvěru. Takto bylo také v našem případě. Dům byl naším velkým snem a dlouho jsme si na něj šetřili, díky tomu jsme dokázali stavbu financovat z vlastní hotovosti.

A na závěr, jak se Vám bydlí v novém domě?

Náš nový domov si nemůžeme vynachválit.  Bylo to správné rozhodnutí a jsme na sebe pyšní. Teď máme to, po čem jsme toužili a užíváme si všechny tyto výhody. Soukromí, klid a větší prostor na život jsou k nezaplacení. Do panelového domu bychom se už nikdy nevrátili.